Linnuke blanketil toob kaasa 900 euro suuruse arve

Annika Matson 09. märts 2009, 13:47

Välisministeerium paneb ettevõtjatele
südamele, et nood süveneksid tähelepanelikult kõikvõimalike piiritaguste
teenusepakkujate lepingu- ja registreerimisvormide sisusse, sest uisapäisa
allkirjastatud lepe võib põhjustada ootamatu kulu.

Eelmisel nädalal hoiatas välisministeeriumi asekantsler Marina Kaljurand Äripäeva ajakirjanikku, et internetis ringlevad justkui Hollandis tegutseva firma EU Company Directory registreerimisblanketid, mille täitmise ja ärasaatmise järel lubatakse ettevõte lisada kõigis euroliidu maades levivasse andmebaasi.

Väidetavalt avanevad andmebaasis olevatele firmadele avarad kontaktide loomise ja välisturgudele siirdumise võimalused.

Üsna tõepärase mulje jätvale blanketile on tarvis märkida ettevõtte tegevusalaga seotud info ja detailsed kontaktandmed, kusjuures silmatorkav kiri teatab kahel leheküljel, et registreerimine on tasuta (updating is free of charge). Samas – registreerimist korraldava organisatsiooni kohta on aadressiks vaid Utrechtis asuva postkasti number.

Marina Kaljuranna teada on aga mitu ennast andmebaasi registreerinud ettevõtet saanud õige peatselt arve, millega nõutakse andmebaasiga liitumise eest tasuks 900 eurot ehk 14 000 krooni.
Andmebaas andmebaasiks, aga enam kui kindel, et registreerimisega kaasneva tasu kohta peaks säärastel ankeetidel olema väga selge ja üheselt mõistetav info, leiab Kaljurand.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2009, 14:18
Otsi:

Ava täpsem otsing