Pindi ja Eri Kinnisvara panevad leivad ühte kappi

09. märts 2009, 09:44

Eesti suurim kinnisvarabüroo Pindi
Kinnisvara ja turul tugevat positsiooni omav ERI Kinnisvara liituvad,
moodustades ühise valdusfirma Realia Group.

Realia Grupi ettevõtete uueks strateegiline eesmärk on kinnisvarateenuste universaalbüroona olla kliendile usaldusväärseim kinnisvarasuhete haldaja. Lisaks tekib firmade liitmisel turule suuruselt kolmas kinnisvarakorrashoiu ettevõte, teatasid ettevõtted.

Pindi Kinnisvara juhatuse esimees Kalev Roosiväli sõnas, et Pindi Kinnisvara eesmärk on saada Eesti suurimaks, tugevamaks ja professionaalsemaks kinnisvaraettevõtteks. „ASi Vestman Teenused ostmisega kindlustas Pindi Kinnisvara endale eelkõige tugeva maakondliku kontoritevõrgu,“ ütles ta. „Pindi Kinnisvara ja ERI Kinnisvara liitmine kinnistab turuliidri rolli ka Eesti kolmes suurimas linnas - Tallinnas, Tartus ja Narvas,“ lisas Roosiväli.

ERI Kinnisvara juhatuse liige Hannes Pihl ütles, et tänu kahe kinnisvaraturul juba 90ndate algusest tegutseva ettevõtte liitumisele tekib pretsedenditult suurim üle-eestilise kontoritevõrgu ja uue potentsiaaliga ettevõte. „Kuigi Pindi Kinnisvara ja ERI Kinnisvara on tegutsenud sarnastel tegevusaladel, võimaldab liitumine paremini kasutada ettevõtete erinevaid kompetentse,“ lausus Pihl. „Universaalteenuste osutamine, mis sisaldab nii elukondliku kui kommertskinnisvara teenuseid, hindamisteenuseid, samuti ka haldamist ning hoolduskorraldust, saab esimest korda Eestis oma õige tähenduse ja sisu,“ lisas ta.

Hannes Pihli sõnul saab ERI Kinnisvara liitumisel Pindi Kinnisvaraga endale seni katmata regiooni Lääne-Eesti näol. Samuti loodab ta, et ERI Kinnisvara pikaajajaline kogemus vene klientide teenindamisel, lisaks firma kogemused kommertskinnisvara nõustamisel ning suurklientide haldamisel on heaks sünergiat pakkuvaks argumendiks eduka liitumisprotsessi läbiviimisel.

Tehingu osapoolte sõnul tehingu täpseid tingimusi ei avaldata.

1995. aastal asutatud AS Pindi Kinnisvara on Eesti suurim kinnisvarabüroo, mis tegutseb Realia kaubamärgi all ka Riias ning Vilniuses. Eestis on Pindi Kinnisvaral 12 kontorit, kokku on ettevõttel esindajaid 17 linnas. Tehingueelselt on firma müügiportfellis üle 3000 objekti ning aastas väljastatakse üle 6000 hindamisakti. Lisaks vahendus- ja hindamisteenusele osutab Pindi Kinnisvara ka Pindi Kinnisvarahalduse nime all kinnisvara korrashoiuteenust.

1993. aastal loodud ERI Kinnisvara on üks vanemaid kinnisvarafirmasid Eestis peaesindustega Tallinnas, Tartus ning Narvas. 15-aastase turukogemusega on ERI Kinnisvarast tänaseks kujunenud kinnisvara täisteenuseid pakkuv agentuur, mis tegeleb kinnisvara ostu- ja müügiteenuste, hindamise, haldamise ja
investeeringutega.

Kokku on Realia Groupi all olevates ettevõtetes hõivatud üle 300 inimese.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2009, 10:19
Otsi:

Ava täpsem otsing