Pjotr Sedin tõrjub jutte rahahädast

Kadrin Karner 10. märts 2009, 00:00

"Tänastest dokumentidest lähtudes ei julge väita, et Grove Invest on viimase kolme-nelja päevaga maksejõuliseks muutunud," vastas SEB Panga esindaja Marko Siil eile kohtunik Karin Sonntaki küsimusele, kas jääte selle juurde, et algatada pankrot.

Grove Investi esindaja, Tark & Co advokaadibüroo partner ja advokaat Erki Kergandberg ütles kohtule, et ettevõte on valmis oma maksejõulisuse tõestamiseks kohe kohtu deposiiti kandma 12 miljonit krooni.

"Meil on võimalused, meil on raha ja me ei ole pankrotis," ütles Grove Investi üks omanik Pjotr Sedin ning lisas, et firmas käib praegu tavapärane tegevus ja firmal on tulevikku. "Võlgu meil ei ole ja raha on meil arvel," täiendas Sedin oma vastust.

Sedini esindaja Kergandberg rääkis, et Lutheri kvartali korterite müügiga seoses ollakse valmis ka ostjatele kodu soetamiseks laenu andma.

Lutheri kvartali korterites maksab ruutmeeter 30 000 krooni, mida pidasid ka kohtus viibinud asjaosalised üsna krõbedaks hinnaks, kuid ostjaid pidi sellele vaatamata jaguma.

"Meil on huvi tegevust jätkata," ütles Sedin, kelle sõnul püütakse ära kasutada ehitusturu praegust olukorda ehk siis varasemaga võrreldes madalamat ehitushinda.

Kergandbergi sõnul on Grove Investi majanduslik olukord võrreldes eelmise aasta teise poolega tunduvalt muutunud. "Tehtud on märkimisväärseid investeeringuid, majanduslik seis on märkimisväärselt muutunud," rõhutas advokaat kohtule.

Grove Invest esindaja esitas kohtule ka e-kirja, kust peaks Kergandbergi sõnul nähtuma, et Grove on huvitatud enda pankrotis tütarettevõtte Baltic Panel Groupile kuuluva Kohila Vineerivabriku taaskäivitamisest koostöös SEBga. Panga esindaja Sild leidis, et läbirääkimisi võib ikka pidada, aga see ei näita ettevõtte maksejõulisust. "Meie leiame, et võlgnik on pankrotis," ütles Sild.

Järgmine istung toimub 27. aprillil, kuid seda siis, kui 27. märtsil otsustatakse Grove Investi pankrotti alustada. Kas kohus peab vajalikuks lubatud 12 miljoni krooni kandmist kohtu deposiiti, jäi selgusetuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing