BÖRS: USA lippab hoogsas roheluses

10. märts 2009, 14:56

USA aktsiaturg on ette võtnud korraliku
ralli. Dow Jones tööstuskeskmine on kerkinud 4,5 protsenti 6843 punktile
ning S P 500 aktsiaindeks lausa 5,3 protsenti 712 punktile.

Jõudsalt veab kaarikut Citigroup, kes täna teatas aasta kahe esimese kuu kasumlikkusest ning omab ettevõtte juhi Vikram Panditi arvates piisavalt tugevat kapitalibaasi. Aktsia on kerkinud pea 38 protsenti.

Ka teised pangad on sisse saanud rutaka hoo - Bank of America on kerkinud üle 25 protsendi, JPMprgan Chase kihutab alla 20protsendilises plussis ja Goldman Sachs on 14 protsenti plusspoolel.

Kas turg suudab terve õhtu sellist rallit vastu pidada või võtavad investorid viimasel minutil kasumi välja? Seda näeme juba kahe ja poole tunni pärast, aga praegu tundub miinusesse vajumine küll vähetõenäoline.

„Eilne väljamüük oli ülepingutatud ja võiksime täna näha väikest taastumist,“ sõnas LLB Asset Management fondijuht Gerold Kuehne Bloombergile. Tal oli tuline õigus.

General Electric on saavutanud plussi pea 18 protsenti ja isegi General Motors on tõusvas joones saavutanud üle 13protsendilise plussi. Ford Motor on kerkinud 4,6 protsenti.

Ka naftakompaniid on pärast musta kulla hinna kerkimist samuti võidumehed. Exxon Mobil on kerkinud juba 3,1 protsenti ja ConocoPhillips 3,6 protsenti.

Maailma suurim jaemüüja Wal-Mart pidi Citigroupilt vastu võtma uue kurva väljavaate – varasemalt ostusoovituselt langetas pank soovitust hoidmise peale. Aktsiahinna tõus küündib vaatamata pigem negatiivsele uudisele üle 2 protsendini.

Ka toorainetel on täna kena õhtu - nafta on kogunud 1,8protsendilise plussi ja maagaas kerkinud 0,05 protsenti. Sojaoad on tõusnud pea 2 protsenti. Kulla ja hõbeda futuurid annavad täna järele ja on kaotanud hinnas vastavalt 2,4 ja 3,2 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2009, 19:49
Otsi:

Ava täpsem otsing