Hulgifirma reastab küsitluse abil töötajaid?

10. märts 2009, 08:19

Juhtide korraldatav küsitlus, kus
töötajad peavad hindama kolleege, ka neid, keda kõigest nimepidi teavad, ajas
hulgifirma Kaupmees Ko personali ärevile: kas vähem hääli kogunud inimesed
kaotavad töökoha?

Kaupmees Ko personalijuht teeb firmas küsitlust, kus töötaja peab kolleegid pingeritta seadma – ka sellised, keda ta ainult nimepidi teab, väidab hulgimüügifirma nimetuks jääda soovinud palgaline, kirjutab Õhtuleht.

"Lihttöötajaid hinnatakse nagu hobuseid – kes kõige vähem punkte kogub, sellest on ilmselt tarvis lahti saada," kahtlustab ta. "Inimesi, kes ei ole nõus teisi hindama, sunnitakse lahkumisavaldust kirjutama. Põhjenduseks on see, et firmal pole tarvis töötajaid, kes käsku ei täida."

Pingerida ei kasutata vähemhinnatavate töötajate väljaselgitamiseks ning küsitlusest keeldujat ei sunni keegi töölt lahkuma, kinnitab aga firma personalijuht Katrina Niinepuu. Küsitluse eesmärgi jätab ta siiski saladuseks – see olevat firma siseasi.

Töötaja võibki keelduda vastamast küsimustele, mis tema eetiliste tõekspidamistega vastuollu lähevad, kinnitab tööinspektsiooni peajurist Ilona Torn. Ta soovitab keeldumisest ülemustele kirjalikult teatada ning panna paberile ka selge põhjendus. Ühe põhjusena toob ta näiteks kas või selle, et hinnata ei saa kolleegi, kellega tööalaselt mingit kokkupuudet pole. Teisalt olevat töötajad Torni sõnul aga kohustatud küsimustikule vastama, sest tööandja seadusliku korralduse peab täitma õigel ajal ja täpselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2009, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing