Uute mobiilide akusid laeb päike

10. märts 2009, 12:49

Tänavu on esitletud juba kolme uut
mobiili, mille akut saab laadida päikese abil. Selliseid telefone võivad
kasutada keskkonnasõbralikkust silmas pidavad inimesed, aga kõige rohkem saavad
neist kasu inimesed piirkondades, kuhu elektrivool ei ulatu.

Samsung esitles 16. veebruaril puutetundlikku telefoni Blue Earth, mille tagakülg on varustatud päikesepaneeliga. Telefon on siiski piisavalt väike, et taskusse mahtuda.

Samsung on astunud ka teisi samme, et uut telefoni saaks nimetada kõige keskkonnasõbralikumaks mobiiltelefoniks. Telefoni korpus on valmistatud ümbertöödeldud veepudelitest ning ei sisalda keskkonnale mürgiseid aineid. Samadel põhimõtetel on valmistatud ka akulaadija, mida saab kasutada pilvisematel päevadel. Seade on varustatud ka sammulugeja ning süsihappegaasi emissiooni kalkulaatoriga ning telefoni pakendamiseks plaanitakse kasutada ümbertöödeldud paberit.

Hiina mobiilitootja ZTE tutvustas hiljuti telefoni Coral-200, mis saab samuti päikeseenergiat kasutada, kuid erineb oma võistlejatest oluliselt madalama hinna poolest – see hakkab maksma vaid 40 dollarit. Coral-200 on mõeldud ennekõike inimestele, kellel puudub ligipääs elektrile. Tunniajalise päikese käes viibimise jooksul saab telefon piisavalt energiat, et sellega oleks võimalik 15 minutit rääkida. Telefon tuleb müügile juunikuus.

Ka LG tutvustas Barcelonas toimunud maailma mobiilikonverentsil uut päikese jõul töötavat ideetelefoni. Päikesepatareiga varustatud telefon suudab kümneminutilise päikese käes viibimise eest pakkuda kolm minutit kõneaega.

LG telefoni lõplik disain pole veel paika pandud, samuti puudub uuel telefonil nimi. LG on aga teatanud, et uut toodet hakatakse pakendama keskkonnasõbralikesse ümbertöödeldud paberist valmistatud ning sojatindiga värvitud kastidesse ning et telefon ei sisalda keskkonnale mürgiseid ühendeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2009, 13:46
Otsi:

Ava täpsem otsing