Valdade rahvaarvu leiab nüüd ka Google Earthist

10. märts 2009, 09:15

Tänasest on huvilistel võimalik Eesti
rahvastikustatistikat Google Earthis vaadata, teatas statistikaamet.

Statistikaamet pakub huvilistele võimalust vaadata rahvastikunäitajaid internetipõhise kaarditarkvaraga Google Earth. Eesti kohta on esitatud kohaliku omavalitsuse tasandil rahvaarv, laste, tööealiste ja eakate osatähtsus konkreetses linnas või vallas ning ülalpeetavate ja tööealiste suhe. Andmed on 2008. aasta 1. jaanuari seisuga.

"Loodame, et rahvastikustatistika esitamine Google Earthis tõstab huvi nii asukohaga seotud statistika vastu kui ka rikastab teadmisi Eesti kohta," märkis ameti juhtivspetsialist Diana Makarenko-Piirsalu. "Plaanis on aasta jooksul rahvastikunäitajate loetelu täiendada ja lisada Google Earthi erinevaid teemakaarte Eesti kohta," lisas ta.

Innovatsiooniaasta raames tehtud arenduse puhul on Innovatsiooniaasta juhi Urmas Kõivu sõnul tegemist uuendusmeelse ja inspireeriva ideega. "Antud näide on hea eeskuju, kuidas muuta kergesti kättesaadavaks oluline statistiline informatsioon," sõnas ta.

Google Earthi tarkvara peab eelnevalt olema kasutaja arvutisse paigaldatud. Rahvastikustatistika näitajate vaatamiseks Google Earthis tuleb alla laadida ja avada KML-fail http://www.stat.ee/public/kaardid/google-earth/Rahvastikustatistika-Google-Earthis.kml.

Huvilised saavad täpsema juhendiga tutvuda statistikaameti veebilehel http://www.stat.ee/32706.
Uus toode on eestikeelne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2009, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing