Forbesi miljardäride TOPis ka Mehhiko tagaotsituim kurjategija

12. märts 2009, 16:16

USA äriajakirjas Forbes avaldatud maailma
miljardäride TOPis figureerib ka Mehhiko tagaotsituim kurjategija Joaquin
Guzman.

54aastast Guzmanit peetakse Mehhiko ühe võimsaima narkokartelli juhiks. Tema varanduse suurus on ajakirja andmeil miljard dollarit (üle 12 miljardi krooni). Värskes miljardäride TOPis on ta 701. kohal, kirjutas BBC.

Eeldatavalt kontrollib Guzman Sinaloa-nimelist narkokartelli, mis on saanud nime Mehhiko osariigi järgi, kus see põhiliselt asub. Juba üle aasta on Sinaloa võidelnud konkureeriva kartelliga, kahe kuritegeliku rühmituse omavahelises sõjas on hukkunud üle 2000 inimese.

Vaid poolteist meetrit pika Guzmaniga kohtunud inimesed on kirjeldanud teda kui erakordselt karismaatilist ja intelligentset meest.

Valvurid väidetavalt ära ostnud Guzman põgenes vanglast 2001. aastal ning teda usutakse asuvat kas Mehhikos või mujal Kesk-Ameerikas. Ameerika Ühendriigid on pannud tema tabamisele kaasaaitajale välja 5 miljoni dollari (62 mln kr) suuruse vaevatasu.

Guzman pole esimene väidetav uimastikaupmees ajakirja Forbes miljardäride nimekirjas. Aastal 1989 asus Colombia Medellini narkokartelli tänaseks tapetud juht Pablo Escobar pingereas 7. kohal, tema varanduse suuruseks hinnati toona 25 miljardit dollarit.

Pole ühtegi märki, et ülemaailmne narkootikumide tarbimine väheneb. Ja nii kaua, kui nõudlus jääb, tehakse selles äris suurt raha, lõpetas BBC oma uudise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2009, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing