Seli: minu seotus maadevahetusega on absurd

12. märts 2009, 15:03

Eesti Ekspressi artikli “Maadevahetuse
pöörasid parseldamiseks reformierakondlased” vastu 2008. aasta novembri
lõpul hagi esitanud Neinar Seli sõnul on tema isiku maadevahetusega seostamine
absurdne konstruktsioon.

Hagis Eesti Ekspressi vastu nõuab Seli, et lükataks ümber ebaõige faktiväide, nagu oleks Seli riigikogus läbi lükanud kaitstavate loodusobjektide seaduse muutmise, mõista lehelt välja mittevaraline kahju ning et Ekspress hoiduks edaspidi Neinar Seli kohta ebaõigete andmete levitamisest.

Eesti Ekspressi esindav Ülar Maapalu leiab hagi vastuses, et Eesti Ekspressi Kirjastuse AS ei tunnista hagi ning vaidleb sellele vastu.

Järgneb Neinar Seli kommentaar:

Mõistan nii ajakirjaniku kui väljaandja motiive ja inimlikke nõrkusi, kes nende tõttu on manipuleeritavad mõne jõu poolt, kuid mulle jääb vastuvõetamatuks nende soov oma nõrkustest tulenevalt avalikkust eksitada ja valetada.

Jätsime kahjunõude suuruse oma hagis määratlemata, aga juhul kui kohus peaks minu kasuks Eesti Ekspressilt raha välja nõudma, kavatsen toimetusele elementaarsed töövahendid, s.o telefoni ja diktofoni osta, kumbagi antud juhul Tarmo Vahter ei kasutanud ega minu poole ei pöördunud.

On kahetsusväärne, et Bonnieri preemia komisjon lasi end eksitada tendentslikult esitatud riigikogu stenogrammist. Vale abil ajakirjanduspreemiat saada peaks olema piinlik, kas preemia on valetamist väärt?

Mis Seli sõnul toimus:
Maadevahetuse seaduse algatas Rahvaliit ning keskkonnakomisjoni poolt kaitses seda 90ndatel riigikogu ees Arnold Rüütel. Aastaid hiljem soovis Reformierakond seadust mõistlikuks muuta ja viia see väärtuspõhiseks, mis tähendab, et juhul kui vahetamine on põhjendatud, toimunuks see mitte maa suuruse, vaid väärtuse alusel.

Keskkonnakomisjon ja valitsus alustasid paralleelselt seaduse muutmist, keskkonnakomisjon jõudis valitsusest ette, viis eelnõu valitsusega kooskõlla ning mina kui ainus koalitsiooni esindaja riigikogu tollasel istungil läksin Arnold Rüütli asemel seda komisjoni nimel teisel lugemisel riigikogu saali ette kandma - riigikogu 63st kohal viibinud liikmest hääletas 61 seaduseparanduse poolt.

Kinnisvarabuumi ajal laenas üks sadadest maadevahetajatest raha minu vennale kuuluva firma käest. Kuidas saab seda tõlgendada minu era- või erakonnahuvidega, veel enam siduda maadevahetuse sahker-mahkeriga? Eesti Ekspressi ajakirjanik on esitanud tendentslikult riigikogu istungi protokolli ja jätnud üle kuulamata valitsuse istungi lindistuse – soovitan tal seda teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing