Börsile tulev SMS-laenude pakkuja usaldust ei ärata

Kadri Paas 13. märts 2009, 00:00

Sosaare sõnul oli möödunud aasta septembris korraldatud emissiooni üks eeltingimus väärtpaberite noteerimine Tallinna börsil, kirjutas märtsikuine ajakiri Saldo.

2008. aasta septembris korraldatud emissiooniga kaasati investoritelt raha 16-20protsendise aastaintressiga. Võlakirjad tuleb lunastada selle aasta septembris.

Ettevõtte tegevjuht pole praegu veel täpselt kindel, kuidas üleval rippuvat laenu refinantseeritakse.

"Siin on mitu võimalust. Kas emissioon refinantseerida, osaliselt refinantseerida, mahtu suurendada või välja maksta," ütles Sosaar, kelle sõnul sõltub kõik sellest, mis intressiga õnnestub sügisel raha laenata.

Praegu võlakirjainvestoritele makstavat aastaintressi peab SMS Laenu juht ettevõtte riskiastet pidades liialt kalliks.

LHV Groupi üks omanikest, investeerimispankur Rain Lõhmus ütles Äripäevale, et tema oleks väga ettevaatlik börsile tulevatesse võlakirjadesse rahapaigutamise suhtes. "Võib-olla on tegemist suurepärase firmaga, aga isiklikult olen ma selle tegevusvaldkonna suhtes ettevaatlik," märkis Lõhmus.

Lõhmuse sõnul mõjutab investeerimisotsust ka eetiline aspekt.

"Ja nii või teisiti tuleb selles valdkonnas varem või hiljem ka tagasilöök. Ma ei oska täpselt öelda, kas see tuleneb sellest, et inimesed ei maksa laene tagasi, riigivõimuorganite otsuste tõttu või kuskilt kolmandast kohast, aga mul on aja jooksul välja kujunenud teatud ettevaatlikkus. Igale poole ei pea enda nina toppima."

Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik lisas, et tema nende võlakirjade börsile tulekule suuremat tähelepanu ei pööraks.

"Mina ei investeeriks neisse raha. Ma ei julgeks. Usun, et selles valdkonnas on rasked ajad tulemas. Kasumlikkus enam selline ei saa olla. Küsimus on, kas see läheb kahjumlikkuseks üle või mitte," arutles Lepik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing