Tõmbame kardinad eest

Aivar Hundimägi 13. märts 2009, 00:00

Nädal tagasi Äripäevas ilmunud Eesti mõjukate inimeste edetabel tekitas lugejates küsimusi, miks just see või teine persoon saja mõjuka hulka sai.

Sellele küsimusele vastuse saamiseks soovitan minna Äripäeva veebilehele, kuhu eile ilmus kõigi saja mõjukaima inimese suhetevõrgustik.

Suhetevõrgustikke kaardistades ei olnud meie eesmärk panna kirja kõik edetabelisse saanute sõbrad ja tuttavad. See pole lihtsalt võimalik. Valisime välja olulisemad persoonid ja nende mõjukamad sidemed.

Nii nagu igal aastal ilmuva rikaste edetabeliga, nii ei suuda me ka mõjukate edetabeliga kunagi anda täielikku pilti. Julgen aga väita, et iga aastaga muutuvad need kaks projekti täpsemaks ja kvaliteetsemaks. Seda paljuski tänu lugejate tagasisidele ning kriitikale.

Seetõttu kutsun teid kõiki üles avama Äripäeva veebileht ning klõpsama läbi saja mõjukaima inimese suhetevõrgustik. Kui teil on infot, mida meil ei ole, siis andke sellest meile teada aadressil aivar.hundimagi@aripaev.ee.

Meilt on ka küsitud, mis mõtet on selliseid edetabeleid teha. Lihtne vastus on see, et need pakuvad lugejatele huvi.

Teine ja meie enda jaoks olulisem põhjus on aga see, et sellised edetabelid ning nende koostamine on väga suur ideede ja info varalaegas. Mitmed Äripäeva paljastused tehingutest, mida avalikkuse eest üritati varjata, on saanud alguse just rikaste või mõjukate reastamisest.

Kindlasti meeldiks meie poliitilisele ja ärieliidile, kui nende sidemed jääksid avalikkuse eest varjatuks ning tagatubades langetatud otsuste tegelikud põhjused jääksid saladuseks.

Meie aga ei luba neile seda luksust ja loodame, et aitame Äripäeva edetabelite koostamisega muuta meie ühiskonda veelgi läbipaistvamaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing