Hortes: hobid ei sõltu nii palju majanduslangusest

13. märts 2009, 14:42

"Julgeme arvata, et sellised hobivaldkonnad
nagu aiandus ja lemmikloomad ei ole nii palju sõltuvad üldisest
majanduslangusest," ütles aianduskeskuse Hortes juhatuse liige Kristiina Kullo.

"Arvame, et inimesed eelistavad just enam reisimise asemel veeta oma vaba aeg kodus ja aias," lisas ta. Kullo hinnangul on siiski ka aianduskeskuse külastaja ostukorv veidi muutunud ja keskmine ost pisut väiksemaks jäänud.

"Kindlasti on kinnisvaraturu langus osaliselt meid mõjutanud, näiteks kahanes juba eelmisel kevadel muruseemne ja elupuude müük," rääkis Kullo ja mainis, et kuna ollakse orienteeritud jaeklientidele, siis haljastajate turu kukkumine ei mõjuta kuigi palju firma käekäiku. "Praegused märgid näitavad, et kevad tuleb väga töine, kuid aasta lõppu on samas raske ennustada," lisas ta.

Kullo kinnitas, et eelmise aasta Hortese käibe kasvu põhjusi on mitu. "Laiendasime eelmisel aastal oluliselt kaubavalikut," märkis Kullo ja selgitas, et keskuse tugevuseks sai aastaringne valik toataimi ja kodukaupu, lisaks nimetas ta tugevuseks lemmikloomaosakonda. Kullo meelest mängib oma osa käibekasvus ka väga agressiivne turunduspoliitika.

"Alates märts 2006 kuni tänaseni on Hortes tegutsenud ühes kohas, Tallinna piiril, Laagris," ütles Kullo, teisi poode pole üle ostetud.

Tema hinnangul on jaanuar ja veebruar on aiandusäris madalhooaeg. "Sel aastal on külastajate arv kuni tänaseni samal tasemel mis eelmisel aastal samal perioodil," mainis ta ja lisas, et selle tulemusega ollakse rahul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2009, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing