Huumorit: mis on Eesti ja Prantsuse ettevõtte vahe?

Annika Matson 13. märts 2009, 14:49

Äripäev edastab internetis ringleva
seletuse, kuidas eri majandusvormid toimivad.

Ameerika ettevõte
Teil on kaks lehma. Te müüte ühe maha ja liisite selle tagasi. Te asutate aktsiaseltsi ja sunnite mõlemad lehmad neli korda rohkem piima andma. Te imestate, kui üks ära sureb. Te väljastate pressiteate, kus teatate, et vähendasite kulusid 50% võrra. Teie aktsiad kerkivad.

Prantsuse ettevõte
Teil on kaks lehma. Te streigite, kuna tahate kolme lehma. Te lähete lõunale. Elu on ilus.

Jaapani ettevõte
Teil on kaks lehma. Kaasaegseima geenitehnoloogia abil vähendate te lehmad kümnendikule algsest kasvust ja panete 20kordselt piima andma. Siis teete lõbusa lehmamultika, nimetate selle lehmamoniks ja müüte seda üle kogu maailma.

Saksa ettevõte
Teil on kaks lehma. Kaasaegseima geenitehnoloogia abil muudate lehmad selliseks, et kõik on blondid, kaanivad suurtes kogustes õlut, annavad parima kvaliteediga piima ja võivad joosta kiirusega 160 km/h. Kahjuks nõuavad nad aastas 13 nädalat puhkust.

Briti ettevõte
Teil on kaks lehma. Mõlemad on hullud.

Itaalia ettevõte
Teil on kaks lehma, aga te ei tea kus nad on. Neid otsides kohtate ilusat naist. Te lähete lõunale. Elu on ilus.

Eesti ettevõte
Teil on kaks lehma, te sunnite nad viis korda rohkem piima andma, lehmad surevad ära ja tuleb suure raha eest raipetehasesse vedada. Võtate võimalikult suure laenu, ostate võimalikult suure džiibi, arendate karjamaast uue elamurajooni, mida te ei suuda maha müüa. Lähete pankrotti ja kolite kuuse alla. Elu on ilus.

ELi bürokraatia
Teil on kaks lehma. EL konfiskeerib mõlemad, tapab ühe ja lüpsab teist, maksab teile kahjutasu ning valab piima merre.

Kristlik demokraatia
Teil on kaks lehma, teie naabril mitte ühtegi. Te jätate ühe lehma alles ja kingite teise oma vaesele naabrile. Pärast seda te kahetsete seda.

Sotsialism
Teil on kaks lehma, teie naabril mitte ühtegi. Valitsus võtab teilt ühe lehma ära ja annab teie naabrile. Teid sunnitakse kolhoosi astuma, et teie naabrit loomapidamisel aidata.

Sotsiaaldemokraatia
Teil on kaks lehma, teie naabril mitte ühtegi. Teil on süümepiinad, kuna olete edukas. Te valite valitsusse isikud, kes teie lehmad maksustavad. Te olete sunnitud ühe lehma maha müüma, et jõuaksite makse maksta. Valitsus ostab selle raha eest ühe lehma ja annab teie naabrile. Tunnete ennast õiglasena.

Demokraatia
Teil on kaks lehma, teie naabril mitte ühtegi. Ja siis?

Kommunism
Teil on kaks lehma, teie naabril mitte ühtegi. Võimud konfiskeerivad teie lehmad ja müüvad teile piima. Seisate tundide kaupa piimajärjekorras. Piim on hapuks läinud.

Kapitalism
Teil on kaks lehma. Te müüte ühe maha ja ostate pulli, et karja luua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2009, 15:10
Otsi:

Ava täpsem otsing