Kõrgeim reiting on välja suremas

13. märts 2009, 19:30

Sel nädalal kadus kaks kõrgeima, AAA
krediidireitinguga ettevõtet ning nüüdseks on jäänud neid ainult viis.

„Praeguses punktis on nad peaaegu välja surnud,“ kinnitas majandusajakirjale BusinessWeek Standard Poor’s Ratings Servise’i juht Nicholas Riccio.

Eile alandas Standard Poors General Electricu krediidireitingu kõrgeimalt AAA-lt reitingule AA+. Täna tegi seda Warren Buffetti juhitava Berkshire Hathaway reitinguga Fitch.

Nüüdseks on kõrgeima reitinguga ettevõtteid jäänud järele vaid viis: ExxonMobil, Johnson Johnson, Automatic Data Processing ja Microsoft. Tegelikult on AAA reiting ka farmaatsiagigandil Pfizer, kuid jaanuaris võttis S P reitingu vaatluse alla, sest Pfizer teatas, et laenab 22,5 miljonit dollarit selleks, et üle võtta konkureeriv farmaatsiakompanii Wyeth.

„Viimase kolme aastakümnega oleme näinud reitingute alanemist,“ lisas Riccio. 1994. aastal oli AAA reitinguga ettevõtteid 14, nende hulgas ka Ford ja General Motors. Ettevõted saavad nii kõrge riski ainult siis, kui agentuurid leiavad, et risk võlakirjade mitte lunastamiseks on äärmiselt väike.

Samas on intressitoodete eksperdid reitinguagentuuride suhtes üsna skeptilised, eriti pärast viimase poolteise aasta jooksul toimunud šokke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2009, 19:32
Otsi:

Ava täpsem otsing