Tormi ei joosta isegi tasuta büroodele

Enn Tosso 16. märts 2009, 00:00

Metro Capital Management juhatuse liige Sulo Nigul ütles, et paljud büroohooned pakuvad praegu üürnike meelitamiseks erinevaid soodustusi, näiteks võimalust esimesed kuud tasuta olla. "Kõik büroohoonete omanikud teevad praegu mööndusi, pakutakse esimesi kuid tasuta üüri, saab maksepuhkust ning hinnasoodustusi," märkis ta.

"Loomulikult on turul praegu ebakindlus väga suur, kõiki kulutusi vaadatakse kolm korda üle," märkis ta ning lisas, et seetõttu tuleb ka neil teha üürnikele lepingute osas suuri mööndusi.

Tallinna südalinnas Viru ringi ääres asuvas Metro Plazas on praegu lepingutega kaetud kaks kolmandikku pindadest, ehkki üürnikke on veel vähem, kuna käivad sisekujundustööd. "Loodame siiski mõne aasta pärast tagasi jõuda üüritingimusteni, mis oleks kooskõlas meie investeeringutega," lootis Nigul. "Praegu see kindlasti nii ei ole."

Niguli hinnangul on praegu hinnad vähemalt kolmandiku jagu langenud.

Tammsaare Ärikeskusest on praegu hõivatud 72% ehk üle 17 000 ruutmeetri ning ülejäänud vabadele pindadele otsitakse aktiivselt üürnikke.

Keskuse rajanud Kaamos Kinnisvara juhi Priit Uustulndi sõnul on esimesed üürnikud majja sisse kolinud. "Enne suve rajab arendaja ka Tammsaare tee vasakpööre Järvevana suunalt, mis muudab ligipääsud hoonele atraktiivsemaks," märkis ta.

Endise Viljandi KEKi peahoones pakutakse büroopindu tasuta üürile, ent soovijate tormijooksu pole see toonud.

Uus Maa Viljandi büroo juhataja Reet Raudsepp ütles, et kampaania on toonud paar huvilist, ent ülejäänud pinnad on endiselt tühjad. Tema sõnutsi on tegu amortiseerunud hoonega, kuhu oli raske ka heal ajal üürnikke leida.

"Ka hea kvaliteediga pindadele on raske üürnikku leida, hinnad on langenud 30 protsenti," märkis Raudsepp, kelle andmetel maksab praegu hea kvaliteediga büroopind alates 60 kroonist ruutmeeter. Buumi ajal võis ruutmeetri eest küsida 110 krooni, millele lisandusid kommunaaltasud.

Veebruaris kirjutas Sakala, et ASile Vivikoop kuuluvaid ruume antakse üürile tasuta, üürniku kanda jäävad vaid kommunaalmaksed.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing