Ansip: demokraatlik riik ei pea sotsiaaltoetusi jagama kõigile näpuotsaga

16. märts 2009, 17:09

Tänasel arupärimisel riigikogus ütles
peaminister Andrus Ansip, et valitsusliidus ei ole langetatud otsust
sotsiaaltoetuste süsteemi muutmiseks, kuid ta on jätkuvalt veendunud, et kõikide
võrdne toetamine on ebaefektiivne.

„Demokraatlik riik on kohustatud toetama neid, kes abi tõepoolest vajavad. Demokraatlikus riigis ei pea jagama sotsiaaltoetusi kõigile näpuotsaga, peaasi, et kõik saavad võrdselt. Puudust kannatavad pered vajavad suuremat toetust,“ vastas peaminister keskerakondlaste Vilja Savisaare, Ain Seppiku ning teiste arupärimisele küsimustes millisest piirist alates plaanitakse toetuse maksmine ära jätta, millised on need kriteeriumid, mille alusel hinnatakse, kas see 300- või 900-kroonine toetus aitab lapse olukorda parandada või mitte, kas demokraatlik riik võib lapsi rikasteks või vaesteks jaotada.

Küsijate sõnul on tulumaksusoodustus alates teisest lapsest eelkõige võit suurepalgalistele ja ei jõua tegelike abivajajateni. „Millised on plaanid selle olukorra parandamiseks,“ küsiti arupärimises. „Säilitada status quo. Tulumaksusoodustusest võidavad suhteliselt rohkem just madalapalgalised töötajad,“ ütles peaminister lühidalt.

Marika Tuus päris peaministrilt aru, kui õiglaseks peab too 31 000 kroonist vanemapalga ülempiiri? „Vanemahüvitis on hüvitis töölt eemal oldud aja eest ja see peab olema proportsionaalne varem makstud sotsiaalmaksuga, varem saadud töötasuga,“ selgitas Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 17:09
Otsi:

Ava täpsem otsing