LHV: Arco Vara peab kiirelt ja odavalt mõne suure projekti müüma

16. märts 2009, 17:57

LHV Balti analüüsiosakonna juhataja Erki
Kert ütles, et Arco Vara peaks laenude teenindamiseks olemasolevaid projekte
kiirelt müüma, aga teha saaks ta seda kõvasti hinda langetades.

„Olukorras, kus kinnisvarahinnad jätkavad tõenäoliselt langust, ostjatel on raske finantseeringut leida ning välisinvestorite huvi Baltikumi vastu on minimaalne, on olemasolevaid projekte äärmisel raske kiiresti realiseerida,“ rääkis Kert. Tema sõnul on kinnisvaraettevõtte kõige suuremaks väljakutseks käesoleval aastal laenukohustuste teenindamine, mis madala rahajäägi tõttu eeldab korterite, maa ja projektide müümist. „Sisuliselt ainsaks müüki kiirendavaks abinõuks tänasel päeval on tugev hindade langetamine,“ nentis Kert.

Kõrge võlakoormuse ning väga raske olukorra tõttu kinnisvaraturul on Arco Vara seis Kerdi hinnangul kahtlemata äärmiselt pingeline. „Kui kinnisvaraturu põhitõde ütleb, et objekti hinna määrab asukoht, asukoht ja veelkord asukoht, siis Arco Vara tuleviku määrab likviidsus, likviidsus ja veelkord likviidsus,“ rõhutas analüütik. „Paraku on aga just likviidsus see, millest kinnisvarasektor täna kõige enam puudust tunneb.“

Kert uskus, et korterite, maa ja projektide müügi osas kujuneb käesolev aasta veelgi raskemaks kui eelmine. Samuti ootab LHV tema sõnul olulist käibelangust ehitus- ja teenindusdivisjonidele. „Langevat tulubaasi arvestades oleks Arcol laenude teenindamiseks vaja väljuda mõnest suuremast projektist, mis tänast turgu arvestades peaks tõenäoliselt toimuma ettevõtte jaoks ebameeldivalt madalalt hinnatasemelt,“ märkis Kert.

Arco Vara on teinud selle aasta ülesandeks müüa 300 miljoni krooni eest kinnistuid ja projekte, kuna laenude pikendamine on osadest pankadest raskendatud.

Milliseid kinnistuid ja projekte peab ettevõte silmas? Kuidas kavatseb ta neid müüa, arvestades turu madalseisu? Kas on olemas juba eellepingud või muud taolist, mis annab kindlust?

„Arco Vara peab läbirääkimisi erinevate projektide müügi osas. Oluliste tehingute kohta anname infot börsi infosüsteemi vahendusel vastavalt börsi reglemendile,“ kommenteeris Arco Vara juhatuse liige ja finantsjuht Heigo Metsoja lühidalt.

Arco Vara aktsia hind täna börsil ei muutunud, makstes päeva lõpuks 1,25 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing