Ostuaeg võib terendada

Romet Kreek 17. märts 2009, 00:00

Aktsiaturgudel võib lähiaastatel olla hea aeg aktsiate ostmiseks hoolimata sellest, et praegu tunduvad väljavaated väga koledad.

Legendaarne Aasia trendivastane investor Marc Faber näeb Hiinas ja teistel arenevatel turgudel väärtust, mistõttu kahe aasta jooksul võiks nende aktsiaid osta, vahendas Bloomberg.

Investorid peaksid ostma Hiina aktsiaid ja muid varasid, et saada osa tõusust.

"Kiiresti kasvavatel maadel tuleb aeg-ajalt ette tagasilööke," ütles investeerimisraportit "Gloom, Boom & Doom" väljaandev Faber. "Arvan, et läheme uuesti põhjasid testima, kuid järgneva kahe aasta jooksul on ilmselt hea aeg investeerimiseks."

Tööstus ja väärismetallid on atraktiivsed investeerimisobjektid, kuna 19 toorainest koosnev CRB indeks on tänavu on indeks kukkunud 8 protsenti, seda lisaks mullusele 36protsendisele hävingule.

"Varade turud on juba arvestanud paljude halbade uudistega," lisas Faber. "Mõned toorained on väga odavad." Ta eelistab jätkuvalt kulda, kuna valuutad, sealhulgas USA dollar, ei ole ihaldusväärsed.

Aktsiad ei ole eriti kallid. MSCI üleilmse aktsiaindeksi hinna-kasumi suhe on 11 võrreldes 10 aasta keskmise 22ga.

Huvitaval kombel on aktsiate ostmise suhtes sarnasel seisukohal ka Äripäeva väljamõeldud tegelane investor Toomas, kes investeerib päris raha. Toomas on sel aastal alustanud vaikselt aktsiate ostmist, kasutades ära varem aktsiate müügist hoiustel kosuvaid vahendeid.

Arenevate turgude aktsiaid ei ole Toomas tänavu ostnud. Küll aga on ta müünud Ungari OTP Banki aktsiat.

Huvitavaid ostuvõimalusi näib kõvasti olevat. Praegu paistab hea aeg olevat valida ettevõtete aktsiad, mille omanik tahaks tulevikus olla. Miski ei välista, et käimas on karuturu ralli, et testida uuesti põhjasid. Et aga põhi, nagu ka tipp, ei hüüa tulles, on mõistlikum osta soovitud aktsiat mitte ühe korraga, vaid mitmel korral.

Hiina aktsiaturg on tänavu väga hästi esinenud. Neile, kes ei julge nägemust võtta, kuluks lähiajal ära mõni Hiina investeerimishoius - kui pangad seda pakuvad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing