Saksamaa investorite kindlus tasapisi taastub

17. märts 2009, 14:05

Kuigi Saksamaa majanduse selle aasta
väljavaated ei ole just liiga rõõmustavad (IWH prognoosis 4,8%-list kukkumist),
on sealsed investorid tuleviku suhtes siiski veidi optimistlikumaks
muutumas.

Mannheimis asuv Euroopa majandusuuringuid teostav ZEW keskus teatas, et investorite ja analüütikute ootusi peegeldav indeks kosus veebruari -5,8 punktilt -3,5 punktile. Ökonomistide mediaanprognoos nägi aga indeksi kahanemist -8-le. Indeks on nüüdseks kerkinud juba viis kuud järjepanu.


„Ootused paranevad järgnevatel kuudel arvatavasti veelgi,“ kommenteeris Commerzbanki ökonomist Simon Junker. „Olukord ei saa enam halvemaks minna. Me usume, et aasta teises pooles majandus stabiliseerub,“ rääkis Junker.
ZEWi praeguse turuolukorra mõõdik langes aga veebruaris näidatud -86,2 punktilt -89,4 punktile. Saksamaa majandus annabki jätkuvalt nõrgenemise signaale – nii langes tööstustoodang jaanuaris eelneva kuuga võrreldes 7,5%, töötusmäär kasvas aga veebruaris neljandat järjestikust kuud ning jõudis juba 7,9%-ni.

Investorid ja analüütikud vaatavad aga tulevikku ja veidi ilusamaks muutunud ootused toetuvad eelkõige Euroopa Keskpanga viiendal märtsil tehtud baasintressimäära langetamise otsusele, mille tulemusena niideti määralt 50 baaspunkti ehk lükati laenuraha hinna võtmenäitaja 1,5%-ni. Samuti on Saksamaa valitsus jõudnud kokkuleppele riigi majandust 80 miljardi euroga paremale järjele upitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2009, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing