Mäosse ehitatakse 5miljoniline bussiterminal

ÄP 18. märts 2009, 00:00

Järvamaa ühistranspordi keskuse tegevdirektori Harri Lepametsa selgitusel tuleb terminal Mäo kolmnurka, kus praegu laiub veel põllumaa. "Kogu ala suurus on kaks hektarit, mis kõik kohe ehituse alla ei lähe," sõnas ta.

Ehitusmaa kuulub küll riigile, kuid Lepamets ei näe ohte, mis takistaksid riigilt maa saamist.

Majandusbuumi ajal olid ehitusplaanid suurejoonelisemad, aga praegu on maakonna omavalitsusjuhid otsustanud paarisajaruutmeetrise hoone kasuks.

Sinna mahub 83ruutmeetrine ootesaal, tualetid ja 50-60 ruutmeetrit pakiveoettevõttele. "Teeme väikese majakese võimalusega seda hiljem suuremaks ehitada," lisas ta.

Lepametsa hinnangul on bussiga sõitvatele inimestele terminali hädasti tarvis. "Praegu on Mäos viis peatust, mille koondame ühte, ja Mäos ümber istujad ei pea enam jalgsi ühest peatusest teise kõndima," selgitas ta. "Siis hakkavad ühes peatuses käima nii Tallinna-Tartu kui ka Pärnu-Rakvere maanteel sõitvad bussid."

Seniste arvutuste kohaselt läheb terminal maksma viis miljonit krooni, millest lõviosa on lootust saada abiprogrammidest ja omaosaluseks jääb 15 protsenti. "Kuigi ajad on rasked, ei tohiks summa meile üle jõu käia," märkis Lepamets.

Paide vallavanem Mart Mäemets usub, et majanduse keerdkäikude kiuste kerkib bussiterminali naabrusse ka motohall ja Mini-Eesti teemapark, mis kujutab endast kahehektarilisele alale koondatud Eestit.

Mäemets arvas, et järgmise aasta lõpul teeb bussiterminal uksed lahti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing