Keskerakond andis Jaak Juske kohtusse

18. märts 2009, 17:32

Keskerakond esitas täna
sotsiaaldemokraadist linnavoliniku Jaak Juske vastu hagiavalduse, milles
nõutakse tema poolt avaldatud laimu ja valesüüdistuste ümberlükkamist ning
valeandmete levitamise lõpetamist.

„Sotside Tallinna piirkonna juht Jaak Juske ei jätnud oma järjekindla valetamisega Keskerakonnale muud võimalust, kui kohtuvõimu poole pöörduda,“ lausus Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

„Tegelikkuses on Juske Keskerakonna kohta laimu levitanud juba aastaid, kuid seni oleme tema sisutühje avaldusi lihtsalt ignoreerinud. Juske räige valetamine uudistesaates „Reporter“ oli aga viimaseks piisaks karikasse – igal asjal on piir,“ selgitas Toobal.

„Hoolimata Keskerakonna poolt 11. märtsil väljasaadetud pressiavaldusest pole Jaak Juske seniajani eemaldanud oma blogist mitmeid valeväiteid Keskerakonna kohta ega pidanud vajalikuks erakonna ees vabandada. Näiteks väidab ta oma blogis ilma igasuguse faktilise tõenduseta, et „linnavõim on asunud tegema valimiskampaaniat maksumaksja raha eest“ ning et „nagu näitavad viimasel ajal esitatud süüdistused, on suur hulk Keskerakonna raha saadud ebaseaduslikul teel.“,“ märkis Toobal.

"Ma ei ole kusagil öelnud, et suur osa Keskerakonna rahast Tallinnas on saadud kuritegelikul moel. Küll ütlesin Kanal 2 Reporteri uudistele, et "väidetavalt on suur osa Keskerakonna rahast Tallinnas saadud kuritegelikul moel"," kirjutab Juske oma ajaveebis.

Juske leiab, et kui ta selle lause eest kohtusse kaevatakse, on selge, et Keskerakond üritab eitada kõigile teada fakti, et prokuratuur kahtlustab mitut Tallinna linnaga seotud keskerakondlast korruptsioonis. "Väidetavalt liikus detailplaneeringute kiirema menetlemise eest saadud altkäemaks Jüri Vilmsi sihtkapitali arvele. Vilmsi sihtkapital annab aga teatavasti välja Keskerakonna häälekandjaid. Lõpliku sõna peab antud kriminaalasjas ütlema kohus," kirjutab linnavolinik.

"Eks Keskerakonda häirib, et olen opositsioonipoliitikuna paljastanud järjekindlalt tänase linnavõimu kahtlaseid tehinguid. Ausalt öeldes ootaks hoopis Keskerakonnalt vabandust Tallinna linna maine pikaajalise kahjustamise eest. Aga selles küsimuses annab oma õiglase hinnangu Tallinna valija kaheksa kuu pärast," leiab Juske.

Poliitik lisab, et ei uskunud, et Keskerakonna paanika niivõrd suur on, et taolise nõrga asja põhjal üks opositsioonipoliitik kohtusse anda. "Soovitan Savisaarel ja Toobalil maha istuda ja rahulikult korra üle kuulata, mida Juske tegelikult ütles," kirjutab linnavolinik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2009, 17:47
Otsi:

Ava täpsem otsing