Mööblifirma juht: ümbrikupalga maksmine ei sõltu majanduslangusest

18. märts 2009, 14:00

Need firmad, kes ümbrikupalka maksavad,
teevad seda nii majandusbuumi kui ka majanduslanguse ajal, kommenteeris uksi,
aknaid ja mööblit tootva ASi Vinnal omanik Ingvar Tšižikov ümbrikupalga maksmise
temaatikat.

„Ma ei usu, et majanduslangus põhjustaks ümbrikupalkade massilisemat maksmist, sest palgad vähenevad ja seega väheneb ka maksukoormus,“ ütles Tšižikov. „Ma oletan, et neis valdkondades, kus on selleks võimalused ehk seal, kus liigub sularaha, on ümbrikupalka kasutatud ka majandusbuumi ajal.“

Tšižikovi kinnitusel on Vinnalis ümbrikupalga maksmiseks üliväikesed võimalused, sest tellijad maksavad tehtu eest vaid arvetega.

Äripäev küsis täna mitmelt ettevõtjalt, mis peaks juhtuma, et nende ettevõttes hakataks maksma ümbrikupalka?

Maksu- ja tolliamet alustas koostöös Tallinna linnaga ulatuslikku ümbrikupalga vastast kampaaniat, mille eesmärk on avalikkuse teavitamise teel ära hoida maksualaseid õigusrikkumisi. Maksuhaldur ja Edgar Savisaare juhitav Tallinna linnavalitsus näevad keerulises majandusolukorras riski, et ettevõtjad võivad oma eksistentsi nimel hakata rohkem kasutama ka ebaausaid vahendeid ning soovivad juhtida inimeste tähelepanu sellele, et legaalsest sissetulekust sõltuvad mitmed sotsiaalsed garantiid.

Hinnanguliselt saab ümbrikupalka iga kümnes inimene ja riigieelarvesse jäi seetõttu eelmisel aastal laekumata üle 1,8 miljardi krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2009, 14:51
Otsi:

Ava täpsem otsing