Ross: 2007 ei tule laenuturul kunagi tagasi

18. märts 2009, 13:14

Normaalsed ajad laenuturul ei olnud
2003-2007. aastad ja need ei tule päris sellisel kujul kunagi tagasi, ütles oma
ettekandes Eesti Panga asepresident Märten Ross.

„Kui küsitakse, millal tulev tagasi normaalsed ajad laenuturul, siis normaalne aeg ei ole 2003-2006,“ ütles asepresident Tallinna Konverentside ja Eesti Pangaliidu koostöös valminud Rahandusseminaril.

Ta rõhutas, et finants-innnovatsioonis oli palju õigeid elemente, mille juurde kunagi kindlasti tagasi pöördutakse. Ta näitlikustas, et kui leiutati auto ja sellega toimus esimene autoõnnetus siis ei loobutud edaspidi sõidukite tootmisest ju. „Maailma laenuturg otsib praegu seda uut nägu, uut tasakaalu,“ rääkis Ross tulevikust.

Kindlasti ei peaks kartma täna Eestis tegutsevate pankade pärast, rääkis Ross ning möönis, et tegemist on ikkagi likviidsete, kapitaliseeritud ja tugevate Põhjamaade pangandusgruppide osadega. „Pole põhjust öelda, et finantssektor vajab abi, et tegutseda,“ lisas ta.

Laenuturg jääb karmimaks kuni majanduskasvu esimeste märkideni, ütles Ross ning lisas, et sel aastal laenuturu normaliseerumist veel ei näe. Samuti kummutas tähelepanu pälvinud viivislaenude kasvamise ning sõnas, et viivislaenud võiksid kolmekordistuda jaanuari tasemelt ning kõik oleks ikkagi hästi. „Meil on veel väga kaugele minna,“ lisas asepresident kinnitamaks, et muretsemiseks nagu võiks need ohtlikuks muutuda, pole põhjust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2009, 15:11
Otsi:

Ava täpsem otsing