BÖRS: USA uljas tõus asendus langusega

19. märts 2009, 17:48

Ehkki olulisemad USA aktsiaindeksid
alustasid tänast kauplemispäeva tõusuga, oli kaks tundi enne kauplemise lõppu
see juba käest ära antud ning asendunud miinusega.

Dow Jonesi tööstuskeskmine oli kukkunud pooleprotsendi võrra, peamiselt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaqi koondindeks oli järele andnud 0,04 protsenti.

Aktsiaturgude languse põhjuseks oli ühest küljest skeptitsism Föderaalreservi plaani kohta osta võlakirju, aga teiselt oli tegemist ka lihtsalt kasumivõtmisega.

„Praegu oleme kõikide nende poliitiliste aktsioonide jälgimise staadiumis,“ kommenteeris uudisteagentuurile Bloomberg varahaldusfirma USAA Investment Management fondijuht Wasif Latif. "Esialgne reaktsioon oli väga positiivne, aga siis, kui hakati süvenema detailidesse, võid hakata ka ümber mõtlema,“ lisas ta.

Languse eesotsas oligi pangandussektor. Isegi Citigroupi aktsia, mis alustas kümneprotsendilise tõusuga, oli langenud 4,5 protsenti.

Oracle aktsia oli siiski suutnud säilitada 13-protsendilist tõusu.

Paariprotsendilises tõusus oli ka General Electricu aktsia. New Yorgis toimud kohtumisel investorite ja analüütikutega kinnitasid juhid, et konglomeraadi finantsükusele ennustavad nad nii esimeks kvartaliks kui ka kogu aastaks kasumit. Just mure finantsüksuse pärast on General Electricu aktsia hind kukkunud aastaga 70 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2009, 20:08
Otsi:

Ava täpsem otsing