Skype`i president: ärge unustage keskharidust!

19. märts 2009, 08:44

Skype'i president Josh Silvermani sõnul ei
tohiks Eesti haridussüsteemi arendamisel keskenduda liigselt kõrgharidusele,
vaid tähelepanu tuleks pöörata ka keskharidusele.

"Kõik hakkab pihta haridussüsteemist. Oma kolleegidega rääkides oleme jõudnud seisukohale, et Eestis võiks rohkem keskharidusega pihta hakata. Inimesi võiks koolitada rohkem probleemi lahendamise oskustes ja mitte koolitada neid ainult asju pähe õppima," rääkis Silverman rahvusringhäälingu "Terevisioonis".

Samas pole Skype'i juhi sõnul Eesti riik suutnud panustada ka piisavalt kõrgharidusse, et viimane suudaks sammu pidada erasektori vajadusega.

"Sedamööda, kuidas inimesed lähevad ülikooli, võiks rõhk olla reaalainetel. Arvutioskused on äärmiselt olulised. Äärmiselt oluline on ka see, et Eestisse tuleks maailmatasemel teadlasi. Tuleb saavutada tasakaal teoreetiliste teadmiste ja praktilise koolituse vahel. Niimoodi, et ülikooli lõpetajad on tõesti valmis headele töökohtadele asuma erasektoris," märkis Silverman.

"Eesti püüdluseks ei tohi olla madalapalgaline majandus, Eesti eesmärgiks on olla oskusmajandus. Teil on väga hea vundament, millele asju ehitada," kinnitas ta.

Rääkides Eesti majanduse turgutamisest, märkis Silverman, et iga majanduse suudab kriisist välja aidata ennekõike väikeettevõtlus, mistõttu tuleks nn mikroettevõtetele teha ka maksusoodustusi. "Eriti koormav neile on loomulikult sotsiaalmaks," sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2009, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing