Kevadeksootika

Signe Sillasoo 20. märts 2009, 00:00

Peale selle, et täna on töörahva lemmikpäev reede, on ka teine põhjus rõõmustamiseks. Sügiskuudest alates järjest pilkasemas pimeduses elanud eestlasel on põhjust talvekompsud varsti kappi ära panna, sest täna lõpeb ametlikult suusahooaeg ja algab kevad. Olgugi, et mõneti lörtsiselt ja suhteliselt jahedalt. Sombusest ilmast hoolimata ei ole aga põhjust kodus norutamiseks, sest põhjamaiselt temperamentsele soomeugrilasele pakutakse sel nädalal eksootikat küllaga.

Tõsised dokumentaalfilmihuvilised on alates järgmisest esmaspäevast ilmselt oma pere jaoks kadunud inimeste nimekirjas, sest nädal aega vältav Maailmafilmi festival nõuab oma osa. India, Tiibet, Malaisia, Iisrael, Nepal, Afganistan ja Türgi on vaid mõned kohad, mille keskkonnast, kultuurist ja inimestest festivalil linastuvad filmid räägivad. Muinasjutulisemate ülesvõtete armastajad peaksid seadma sammud aga suurte kinode poole, kus esilinastub vaataja III sajandi Hiinasse viiv "Punane kalju".

Olgugi et Aasia mõjud pole eestlase jaoks ehk nii tuntavad kui Miki sünnimaalt leviv sõubisnis ning kauba- ja toidukultuur, on meile idamaade kultuurist siiski midagi külge hakanud. Taiboks, jooga, tai chi, kung fu, viirukid, weng shui ja sushi on vaid osa kõigest sellest, mis Aasiast ka meile üle on kolinud.

Seega neile, kel pole mahti kevadet alustada filmide vaatamisega, ei oska muud soovitada, kui keha, vaimu ja kõigi meelte turgutamiseks mõnda eelpoolmainitust nautida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing