Mutli: kesklinna ei saa muuta taksoparklaks

21. märts 2009, 17:09

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli lükkab
ümber väite, nagu põhjustaks pealinna taksokorralduse muudatus, mis keelab
taksodel parkimistasu maksmata hoida kinni kesklinna defitsiitseid
parkimiskohti, taksojuhtidele “põhjendamatuid kannatusi”.

Abilinnapea sõnul astus Isamaa ja Res Publica Liit välja pealinna taksomaffia kaitseks, olles vastu Tallinna taksoveoeeskirja muudatusele, mis keelab taksodel niisama ja tasuta seista kesklinna parkimiskohtadel.

"Kuna IRLi ja Tallinna volikogu liige Liisa Pakosta üritab antud teema sisusse süvenemata taksojuhtides ja üldsuses vägisi segadust tekitada, siis teeme ühe asja selgeks. Jutt käib asjatust seismisest, mitte peatumisest. Kesklinnas on taksodel edaspidi kaks võimalust, kas oodata klienti selleks ettenähtud kohas, ehk siis erinevates taksopeatustes või siis saada klient taksodispetšeri kaudu. Samal ajal ei tohi nad kesklinna niigi ülekoormatud parkimiskohtadel parkimistasu eest mitte makstes niisama seista, sest parkimiskohad on linna südames defitsiitsed," rõhutas Mutli.

"Me ei saa ju Tallinna kesklinna muuta taksoparklaks.!

"Kahju on aga tõdeda, et Isamaa ja Res Publica Liit ei hinda ega toeta Tallinna Linnavalitsuse jõupingutusi pealinna taksomaffia väljajuurimisel, vaid pigem toetavad selle arengut. Linnarahvas nõudis jõulisemat sekkumist taksondusse ja võttes kuulda rahva häält, linn vastavalt ka tegutses. IRL ei peaks seisma vastu linlaste kindlale tahtele ning ühinema linnavalitsusega võitluses taksonduse kurikaelte vastu," lisas Mutli.

"Nende taksojuhtidega, kes oma tänuväärset töö korralikult teevad, et ennast ja oma peret toita, pole linnal kunagi probleeme olnud. Nemad peavad ka täna kinni kõikidest linnas kehtivatest reeglitest. Küll aga tuli taksoveoeeskirja täiendada just taksomaffia seltskonna pärast, kelle kaitseks IRL eesotsas proua Pakostaga välja astus."


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2009, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing