Ansipi võimalik 100-miljoniline ärihuvi luubi all

22. märts 2009, 09:55

Homme vastab siseminister Jüri Pihl
riigikogu ees keskerakondlaste arupärimisele, kas ja millised ärihuvid on
peaminister Andrus Ansipil Tartus asuvas Emajõe Ärikeskuses.

"Mitmed Tartu Linnavolikogu opositsioonierakondade esindajad ja ajakirjanikud on vihjanud Andrus Ansipi võimalikule varjatud osalusele aktsiaseltsis Emajõe Ärikeskus. Väidetavalt omandas tänane peaminister ja endine Tartu linnapea osaluse mainitud äriühingus ajal, mil ta oli Tartu linnapea. Vihjatud on isegi osaluse võimalikule suurusele. Osaluse rahaliseks väärtuseks on erinevate allikate andmetel ligi 100 miljonit Eesti krooni," seisab keskerakondlaste arupärimises.

Ütlasi soovivad nad Pihlilt teada, kas õiguskaitseorganid on tundnud huvi, mil viisil ja milliste teenete eest omandas Andrus Ansip osaluse AS Emajõe Ärikeskuses.

Kas siseminister peab võimalikuks, et Andrus Ansip omandas osaluse olles Tartu linnapea AS-is Emajõe Ärikeskus vastutasuna ülisoodsate hoonestusõiguse tingimuste seadmise eest AS Emajõe Ärikeskuse kasuks Tartu kesklinnas?

Samuti küsitakse Pihlilt, millise hinnangu ta annab taolisele tegevusele, kus omavalitsusjuht omandab teatud teenete eest osaIuse ettevõttes, mille kasuks on ta oma ametipostilolles soodsa otsuse langetanud.

Ka tahab opositsioonipartei teada, kas siseminister peab õigeks, et prokuratuur algataks menetluse erinevate Tartu Linnavolikogu opositsioonierakondade esindajate väidete kontrollimiseks, mis puudutavad Ansipi varjatud osalust Aktsiaseltsis Emajõe Ärikeskus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2009, 20:16
Otsi:

Ava täpsem otsing