Weroli tarned Paldiski tehasele seiskunud

Lemmi Kann 23. märts 2009, 00:00

"Lepingut täideti 2008. aastal. Seoses kütusehinna langusega tekkisid Biodiesel Paldiski ASil makseviivitused ning Werol katkestas õlitarned," rääkis biodiislitehase kodumaise tarnija Weroli omanik Rein Kilk.

Peamiselt tulevikku suunatud leping Paldiski tehasele õli tarnimiseks sõlmiti viieks aastaks seemnehindade baasil, seega võib lepingu rahaline maht kõikuda mitu korda.

Äripäevale vihjati, et biodiislitehas praegu seisab. Varem on Biodiesel Paldiski juhatuse esimees Aigar Ojamets öelnud, et valdav osa toorainest tuuakse sisse välismaalt.

Saneerimisavaldus esitati Pärnu maakohtule 16. märtsil. Ojametsaga ei õnnestunud Äripäeval mitme päeva jooksul ühendust saada ei e-kirja ega ka telefoni teel.

Põhiline probleemide allikas biodiisli tehase jaoks seisneb Kilgi sõnul selles, et Põhja-Ameerika riigid doteerivad sealseid biodiisli tootjaid, Euroopa Liidus aga puudusid dumpinguvastased meetmed.

"13. märtsil kehtestas Euroopa Liit meetmed biodiisli turu kaitseks ning loodetavasti avaldab see positiivset mõju tootjatele," oli Kilk lootusrikas.

Samas lisas ta, et Werolit ühe kliendi ajutine seisak oluliselt ei mõjuta, kuna nimetatud lepingu maht moodustab alla poole Weroli õlitoodangust. "Kahtlemata on iga kliendi raskused veidi ka äripartneri mure, kuid Werolil ka ilma Paldiski tehaseta oma toodangu turustamisega probleeme ei ole. Loodan, et Biodiesel Paldiski saab oma küsimused lahendatud ja koostöö Weroliga jätkub," ütles Kilk.

Biodiesel Paldiski vastu on ehitusfirmad AS Basic Ehitus ja Modulvest Elamu OÜ esitanud pankroti väljakuulutamise avalduse. Istung toimub 30. märtsil Haapsalu kohtumajas.

Biodiesel Paldiski nõukogu liige Kristjan Rahu ütles neljapäeval Äripäevale, et tema teada on Basic Ehitusel esitamata ehitusjärgsed garantiid ning ehitusfirma ise pankroti äärel. Ehitusfirma juht Leho Kolk ei soovinud pankrotiavalduse esitamise faktile esialgu midagi lisada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing