Kalleid kaubamärke müünud Sõõrumaa ettevõte pankrotis

Kadrin Karner 24. märts 2009, 00:00

Läti pood koos Tallinna lennujaamas asunud kahe poega on suletud, samuti Tallinnas Viru väljakul olnud pood. Praegu töötab Versus Investi tegevjuhi Priit Lavitsi sõnul Eestis kaks poodi.

Lavits, kes on ettevõtet viimased poolteist aastat vedanud, tunnistas eile kohtus, et maksejõuetuse tekkimise ja kohtusse pankrotiavalduse esitamise põhjus on majandusolukorra halvenemine nii Eestis kui ka globaalselt. "Majanduse halvenemine viis müügi alla," selgitas Lavits.

Miks pankroti kasuks otsustasite? "Võlgnevuste hulk oli nii suur, et saneerimisel poleks mõtet olnud," vastas tegevjuht.

Lavitisi sõnul ei läinud kaup nii hästi müügiks, kui loodeti, mis tõi kaasa kauba allahindluse, kohati isegi maksid tooted umbes poole sisseostuhinnast, mistõttu poed teenisid pidevalt kahjumit.

Ajutine pankrotihaldur Peeter Allikvere ütles eile kohtus, et Versus Investi maksejõuetuse põhjus võib olla äririskide ebaõige hindamine.

Allikvere sõnul otseseid juhtimisvigu ei leitud. "Võlgniku raamatupidamine oli suhteliselt hästi peetud, kuigi seal esines teatud omapära," lausus Allikvere ning lisas, et võlad on raamatupidamises näidatud väiksemana, kui nad tegelikult on, ja varad tegelikust suuremana. Allikvere sõnul on ettevõtte omakapital 14 miljoni krooniga miinuses.

Poodide tulevik sõltub võlausaldajate koosoleku tulemusest, ütles Lavits. "Praegu on meil lahti Joop! Nordic Hotellis. Mis edasi saab, ei tea, iga päev võib tuua muudatusi," ütles Lavits.

Allikvere tegi kohtule ettepaneku lasta Versus Investi juhatuse liikmel Gunnar Koolil anda võlgniku vanne 20. aprillil, samal päeval toimub ka võlausaldajate üldkoosolek.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing