BÖRS: päeva lõpp tõi madaltasemed

24. märts 2009, 22:20

USA aktsiaturul tõmmati täna hinge eilse
(või 9. märsist alanud) megaralli järel. Päeva madalamad tasemed said tehtud
viimasel kauplemise pooltunnil.

Tavaliselt öeldakse, et viimasel tunnil tegutseb turul tark raha ja kui siis on suunamuutus, võiks sellest midagi välja lugeda. Oli ka paar episoodi, kus Dow tööstuskeskmine ja S P 500 indeks olid korraks plussis. Üldiselt käis kauplemine terve päeva negatiivsel territooriumil. Targa raha tegutsemiseks peetakse börsipäeva lõppu seetõttu, et siis on juba enamvähem näha, kuidas võiks börsipäev lõppeda. Eriti suurt tähtsust omab see võimendusega futuurikauplejatele, kelle tagatisnõuded selle alusel arvutatakse.

Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 1,5 protsenti, 7660.13 punktile. Nasdaq lõpetas päeva 2,5 protsendise kukkumisega tasemele 1517,47 punkti. Laiem S P 500 indeks langes kaks protsenti, 806,17 punktile.

Peksupoisteks olid finantssektori esindajad. Eile enam kui 19 protsenti tõusnud Citigroupi ja Bank of America aktsiad tulid alla. Citigroupi aktsia hind langes 4,8 protsenti, 2,98 dollarile. Bank of America aktsia hind kukkus kaheksa protsenti, 7,18 dollarile.

Finantssektor kaotas täna 4,4 protsenti, kaevandajad 2,1 protsenti, kommunaalmajandus 1,9 protsenti, tehnoloogia 1,7 protsenti, tervishoid 1,1 protsenti, teenused 1,0 protsenti, tööstus 0,8 protsenti, tarbekaupade tootjad 0,7 protsenti ja konglomeraadid 0,1 protsenti. Tõusvat sektorit täna S P 500s ei olnud.

Mis ootab ees, seda ei julge küll öelda. Palju sõltub sellest, kas see on karuturu ralli või oleme juba alustamas tõsisemat tõusu. Aktsiaindeksid ei liigu kunagi kaua püstloodis emmas-kummas suunas, ikka kukub see pigem välja siksakitamisena. Viletsaid majandusuudiseid tuleb veel kaua, kuid millised õudusunenäod on analüütikutel, ajakirjanikel või investoritel veel läbi nämmutamata? Praegu tundub, et halbade uudiste peale kehitatakse õlgu ja küsitakse – kas see on uudis? Suurem oht võib valitseda mujal – dollari stabiilsuses ja finantseerimise poolel. Mis juhtub, kui fondijuhid leiavad, et jääme rongilt maha – hakkame massiliselt aktsiad ostma. Kui nad on vahepeal parkinud raha valitsuse võlakirjadesse turvalisust otsima, siis korraga sealt väljajooks võib ajada võlakirjade hindu alla (Fed toetab muidugi ostudega) ja tootlusi ülesse. Kõrgemad tootlused muudavad aga ettevõtetele raha kättesaamist kallimaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2009, 22:25
Otsi:

Ava täpsem otsing