Ansip: labidameeste abil ei ole mõtet majandust elavdada

25. märts 2009, 15:47

Peaminister Andrus Ansip ütles täna
riigikogu infotunnis, et Eesti riigieelarves on investeeringuteks mõeldud
raha osakaal kaks korda suurem kui Euroopas keskmiselt, mistõttu ei
pidanud valitsusjuht vajalikuks hakata "labidameeste abil Tallinn-Tartu maanteed
ehitama", sest sellisel moel majanduse elavdamine meenutavat talle 1930-ndaid
aastaid.

"Eesti riigi eelarvest on Euroopa Komisjoni hinnangul majanduse elavdamiseks suunatud meetmete maht umbes 4% meie sisemajanduse koguproduktist. Teatavasti eesmärgiks Euroopa Komisjon seadis 1% liikmesriikide sisemajanduse koguproduktist kulutada majanduse elavdamiseks," rääkis Ansip.

Samas kritiseeris ta ajakirjandust."Jah, lehtedes on küllalt üleskutseid võtta välja labidad ja hakata labidameeste abil Tartu-Tallinna maanteed ehitama. Aga mina seda maanteed mööda olen sõitnud ja ma näen, et seal on suured buldooserid, mis võtavad umbes tuhandelt inimeselt töö käest ära. Ehk siis möödunud sajandi 30. aastate meetodid ei ole kindlasti praegusesse aega ümber kantavad. Nüüd majanduse elavdamiseks rakendatavad meetmed on hoopis teistsugused," selgitas valitsusjuht.

"Näiteks oleme otsustanud 2,4 miljardi krooni ulatuses keskkonnainvesteeringuid tuua varem kavandatult hilisemalt perioodilt varasemale ajale. Täpselt samamoodi pool miljardit krooni teedeehitusprojekte on otsustatud tuua varasemale perioodile," tõi Ansip näiteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2009, 16:26
Otsi:

Ava täpsem otsing