Tallinn kaebab riigi lisaeelarve riigikohtusse

25. märts 2009, 13:08

Tallinna linn kiitis täna heaks
riigikohtusse esitatava hagi seoses eelarvekärbetega, kuna seoses riigieelarve
seadusega muudeti kokku veel 20 seadust, rääkis tänasel pressikonverentsil
Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

„Tõstame üles rida küsimusi, mis puudutavad omavalitsuste autonoomia rikkumist ja valitsuse sõnamurdmist,“ kommenteeris linnapea. „Esiteks rikub omavalitsustele laekuva füüsilise isiku tulumaksu osa vähendamine 11,93%-lt 11,4%-ni riigi ja omavalitsuste kokkulepet ning on vastuolus kohaliku omavalitsuse rahaliste vahendite tagamise kohustuse nõudega.“


Riigikohtusse esitatavast taotlusest nähtub, et Tallinn peab lisaeelarve vastuvõtmist ja kehtestamist koos teeseaduse, tulumaksuseaduse, valla- ja linnaeelarve seaduse, töötervishoiu ja tööohutuse seaduse jpt muutmisega põhiseadusega vastuolus olevaks.

Taotluses on ka juhitud tähelepanu sellele, et riigieelarve seadusega saab määrata tulusid ja kulusid kindlaks vaid selle vastuvõtmise ajal kehtivate seaduste piires ja raamides. „Riigieelarve seadusega koos (ühel ajal) ei ole võimalik muuta kulude ja tulude teket reguleerivaid seadusi. Taotluse esitaja möönab võimalust muuta lisaeelarvega seonduvalt ka muid õigusakte (sh maksuseadusi ja kulutuste tegemist reguleerivaid akte), kuid need muudatused tuleb lisaeelarve koostamisel seadustesse kõigepealt teha ning alles seejärel hakata muudetud seaduste alusel riigieelarvesse prognoositavaid tulusid ja kulusid kandma,“ on kirjas kohtusse esitatavas taotluses.

Taotluse esitab kohtule linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, kellele linn andis täna tegevuseks volituse.

Seadusemuudatuse tõttu laekub Tallinna linna eelarvesse 2009. aastal ligikaudu 126 miljonit krooni vähem maksutulu, teatas Raepress.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2009, 13:08
Otsi:

Ava täpsem otsing