Väikeinvestor: Kaubamaja ja Tallink suurima tõusupotentsiaaliga

25. märts 2009, 12:58

Pärnu maavanema ametit pidav väikeinvestor
Toomas Kivimägi ostaks vaatamata võimalikele Tallinna börsi tagasilöökidele
lähitulevikus nii Tallinna Kaubamaja kui ka Tallinki aktsiaid,
sest usub nende aktsiate tõusu kõige enam.

"Ostaks, kui oleks raha. Usun, et Tallinna Kaubamaja tõuseb kahe aasta perspektiivis enim," märkis Kivimägi. Kuigi Tallinna Kaubamaja aktsiahind on kukkunud tipust umbes neli korda, siis inimesed söövad ja joovad ka majanduslikult kitsamal ajal, põhjendas väikeinvestor. "Tööstuskaupade pool nii roosiline pole, aga Selverite kett on väga tugevalt positsioneeritud ja toimiv," lisas ta.

Põnevaim aktsia tundus Kivimäele praegusel hetkel Tallink. Kuigi veebruari reisijate numbrid jäid eelmise aastaga samale tasemele, siis detsember ja jaanuar olid tema sõnul paremad. Kivimägi arvas, et aasta lõikes suudab Tallink ikkagi eelmise aasta reisijate arvu ületada 10-15 protsenti. Ka Euribori ja kütusehindade langus peaks mõjutama Tallinki tulemusi pea miljardiga positiivses suunas, uskus Kivimägi.

Samas möönis maavanem, et talle on jäänud arusaamatuks, kas kütusehind fikseeriti või mitte ja mis tasemel fikseeriti. Miinuseks pidas Kivimägi veomahtude langust. "Aga ikkagi on Tallink teine aktsia Tallinna Kaubamaja kõrval, mis kahe aasta prespektiivis enim tõuseb," oli mees kindel.

Kivimägi möönis, et tema lemmikaktsiate hinnad on vahepeal kõvasti kukkunud, ent ta ei ole usku nendesse ettevõtetesse kaotanud, seda eriti tänaste hinnatasemete juures.
Kuigi Norma tootmismahtude kasvu ega endiste mahtude taastumist pole niipea loota, leidis Kivimägi, et samas on Norma väga operatiivselt reageerinud turu muutustele, vähendades kulusid, ennekõike tööjõudu silmas pidades.

"Ma usun, et kulude kokkuhoid tagab ikkagi suhteliselt korraliku tulemuse aasta kokkuvõttes, kuigi esimese kvartali majandustulemustest numbriliselt midagi head loota pole," püüdis Kivimägi optimistlik olla. "Aga hulk vaba raha on samuti tänasel päeval suur väärtus ja võimalus, millega siseneda mõnele muule tegevusalale ja teha seda odavalt."

Kivimägi mainis veel, et tema jaoks on aktraktiivne ka Eesti Telekomi aktsia, mis on üks kõige stabiilsemaid Tallinna börsi ettevõtteid. "Ka langus on olnud üks väiksemaid, vaid kahekordne. Dividend, telefon, digiTV on väga atraktiivsed," nimetas ta.

Kivimägi nentis kokkuvõtvalt, et pööret suuremale tõusule pole toimunud ja ega see tule ka enne, kui välismaised fondid uuesti ostma tulevad. "Siis pole kahekordne tõus mingi ime," märkis ta. Kivimägi tahaks aktsiaid osta, kui raha oleks, aga samas arvas ta, et vist on veel vara. "10 protsenti langust ja 20 protsenti tõusu pole mingi ime ka lähinädalatel," arutles investor.

Kui oleks 300 000 krooni vaba raha, soovitaks Kivimägi osta igal kuul 25 000 eest.

Toomas Kivimägi Toomas Kivimägi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2009, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing