Norma pakub 13,9% dividenditootlust

Romet Kreek 26. märts 2009, 00:00

35,99kroonise aktsiahinna pealt teeb see dividenditootluseks 13,9 protsenti.

Ettenägematu langus sõiduautode tootmises viimase kuue kuu jooksul ja tõsised piirangud krediiditurul on sundinud paljusid ettevõtteid Norma tööstusharus dividendide maksmist aktsionäridele vähendama või sellest loobuma, teatas ettevõte börsile.

"Kuigi Norma finantsolukord on oluliselt parem kui enamikul sarnastel ettevõtetel, on meie peamiste klientide tootmislangus Venemaal ja Rootsis veelgi suurem ja likviidsuskriis Venemaal ja Norma Venemaa klientidel veelgi teravam kui autotööstuses keskmiselt. Praegu ei ole Norma jaoks näha mingeid märke raskete majandustingimuste paranemisest. Seetõttu ei ole võimalik prognoosida, kui kaua praegused väljakutsuvad ajad kestavad," seisis teates.

Kaaludes aktsionäridele makstavate dividendide kahandamist, võtsid Norma juhatus ja nõukogu arvesse asjaolu, et konservatiivne ja kaalutletud dividendipoliitika, mida Norma on eelnevate aastate jooksul rakendanud, on aidanud ettevõttel saavutada tugeva finantspositsiooni. See võimaldab ettevõttel järgida oma strateegilist programmi ka majanduslanguse ajal, teatas autode turvavarustuse tootja.

"Võttes arvesse kõiki asjaolusid, otsustasid Norma juhatus ja nõukogu, et on võimalik säilitada dividendi maksmine samal tasemel kui eelmiste aastate eest, hoolimata raskeimast ajast autotööstuses alates läinud sajandi kolmekümnendatest aastatest," kirjutas Norma börsiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing