Ansip: lähiajal selgub uue lisaeelarve vajadus

26. märts 2009, 12:52

Peaminister Andrus Ansip ütles,
et lähtuvalt järgmisel nädalal avaldatavast rahandusministeeriumi
kevadprognoosist, otsustatakse, kas on vaja lisaeelarvet.

Ansip märkis, et prognoositavatest näitajatest tal ülevaade puudub, kui need avaldatakse, siis saab ka otsustada lisaeelarve tarviduse üle. "Praegused maksulaekumised näitavad, et tarvidust selle järgi ei ole," rääkis Ansip ja lisas, et see on siiski väga vähene info, et teha otsusi terve aasta kohta. "Prognoosid on praegu sellise usaldusväärsusega nagu nad on," lisas peaminister.

Ansipi hinnangul on esimeste kuude maksulaekumised kooskõlas eelarvega,kuid selgitas, et selged probleemid esinevad töötukassas. Ansipi sõnul on ametiühingud nõus uute hüvitiste kehtestamise korda edasi lükkama.

Ansip ütles, et teatavasti soovis valitsus tõsta töötuskindlustuse maksumäärad endistele tasemetele, kuid töötukassa nõukogu leidis, et sellest aitab küll, et kui tõsta need esimesest juulist. "Nüüdseks on töötus prognoosituks kiiremini kasvanud," märkis Ansip ja lisas, et tänaseks on ametiühingud öelnud, et nad on nõus edasi lükkama planeeritud hüvitisi.

Tema sõnul on uute hüvitiste korra edasi lükkumine praktiliselt möödapäästmatu, sest töötukassa reservid saavad aasta lõpuks otsa ning sellisel juhul satub tõsisesse ohtu Maastrichti defitsiidi kriteeriumite täitmine. "Valitsus saab töötukassa nõukogu töötuskindlustuse maksumäärade ettepaneku kinnitada või kinnitamata jätta," märkis Ansip.

Tema meelest pole praegu õige aeg arutleda teemal, kellel oli siis õigus ja kes nägi mida ette. Ansip märkis, et praegu on lahenduste aeg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. March 2009, 15:22
Otsi:

Ava täpsem otsing