Jaht salainfole

Signe Sillasoo 27. märts 2009, 00:00

Produtsent, stsenarist ja režissöör Tony Gilroy, kes 2007. aastal praeguseks teada-tuntud filmiga "Michael Clayton" maha sai, on saanud valmis järjekordse põnevikuga.

Nagu triloogiast "Bourne'i identiteet" (2002), "Bourne'i ülemvõim" (2004) ja "Bourne'i ultimaatum" (2007), millele Gilroy stsenaariumi kirjutas, ei puudu ka tema seekordsest filmist CIAga seotud tegelaskujud.

Sedapuhku on selleks CIA veteran Claire Stenwick (Julia Roberts), kelle partneriks on filmis MI6 endine agent Ray Koval (Clive Owen). Vahetanud oma vana töö finantsiliselt hulga tulutoovama vastu, hakkavad nad üheskoos pidama jahti rahakate suurkorporatsioonide konkurentidele, et saada jälile nende kõige suurematele ja kiivamalt varjatud saladustele.

Agentide ülemustel, keda kehastavad Tom Wilkinson ja Paul Giamatti, on aga puudulik moraalitaju ja taktitunnet. Nende jaoks pole olemas keelatud võtteid, mistõttu peavad nende alluvad olema valmis hiiglaslike rahasummade nimel kõigeks mõeldavaks ja mõeldamatuks, ebaeetiliseks ja kõlbmatuks. Otseloomulikult ei puudu säärasest spioonifilmist ka sügavamad tunded ja külgetõmbejõud, mis töö mõlema tegelase jaoks keerukaks muudab.

Säärase loo filmiks vorpimise idee tekkis Gilroyil juba aastaid tagasi. Hollywoody tunnustatud produtsendi Steven Soderberghiga spioonifilmi teemadel vesteldes jõudsid nad järeldusele, et tuhandete sääraste linateoste hulgas on katmata üks teema. Ja selleks on suurorganisatsioonide spionaaž. Sealt see mõte Gilroy sõnul edasi arenema hakkas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing