Ministeerium: Eesti Pakendiringlus eksitab omavalitsusi

27. märts 2009, 15:33

Keskkonnaministeeriumi andmetel esitab MTÜ
Eesti Pakendiringlus omavalitsustele väärteavet, kui põhjendab
pakendikonteinerite arvu märgatavat vähendamist kolmanda üleriigilise
tootjavastutusorganisatsiooni turuletulekuga.

Paljud kohalikud omavalitsused on viimasel ajal saanud Eesti Pakendiringluselt kirja, mis teavitab senise pakendikonteinerite arvu vähendamisest. Selle põhjenduseks toob MTÜ asjaolu, nagu ei võimaldaks kolmanda üleriigilise pakendite tootjavastutusorganisatsiooni (OÜ Tootjavastutusorganisatsioon) turuletulek enam sellises mahus pakendite kogumist jätkata.

Praeguseks on pakendite konteinerkogumiseks akrediteeritud kolm organisatsiooni: MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO, akrediteeritud aastal 2004), MTÜ Eesti Pakendiringlus (2005) ja OÜ Tootjavastutusorganisatsioon (2009).

"Kõikidel neil on seadusest tulenevalt võrdne õigus üle võtta pakendiettevõtjate turuletoodud pakendite kogumise ja taaskasutuse kohustused ning neid üleriigiliselt etteantud määrades täita," ütles keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek.

Eesti Pakendiringluse poolt omavalitsustele edastatud teave ning pakendite kogumise ja taaskasutusmäärade vähendamine on keskkonnaministeeriumi hinnangul seadusevastane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing