Tesla Motors toob turule elektrimootoriga maanteeauto

27. märts 2009, 14:08

USA autotootja Tesla Motors tutvustas uut
viieistmelist sedaani, mida nad nimetavad maailma esimeseks masstootmisse
minevaks elektrimootoriga maanteeautoks.

Eelmisel aastal tutvustas Tesla elektrimootoriga sportautot Tesla Roadster. Esimesed uued autod nimega Model S peaksid ostjate valdusse jõudma 2011. aastal.

Futuristliku välimusega Model S kasutab liitiumioon-akusid, mis viivad auto ühe laadimiskorraga 257–482 km kaugusele. Auto lõplikuks hinnaks kujuneb Tesla Motorsi tegevjuhi Elon Muski sõnul 50 000 dollarit (üle poole miljoni krooni).

See võib tunduda kallis, kuid väidetavalt pehmendavad hinda maksusoodustused, suhteliselt odav hooldus ning puuduvad kulutused vedelkütusele. Muski sõnul usub ta, et nende uus mudel näitab autotööstusele teed tulevikku, mis on naftasõltuvusest vaba.

Tesla plaanib toota aastas 20 000 autot. Auto akude laadimine on mugav. Sobivad mitmesugused voolutugevused ja pinged ning autot saab igaüks laadida oma kodus. Tesla sõnul on nende auto sobivaks valikuks eelkõige keskkonnateadlikule inimesele. Esialgu plaanitakse auto müügile paisata Euroopas ja Põhja-Ameerikas. 2012. aastal asutakse vallutama ka Aasia turgu.

Tesla Motors asutati 2003. aastal. Ettevõtte uuenduslikkusest on eeskuju võtmas ka teised autofirmad. Pankroti äärel olev General Motors arendab samuti elektriautot, millel nimeks Chevrolet Volt. Auto peaks turule jõudma 2011. aastal ning hakkab maksma umbes 40 000 dollarit.

Tõenäoliselt hakkavad elektriautosid arendama kõik suuremad autotootjad, sest elektriautoga sõitmine muutub üsna kindlasti prestiižseks ning nende valmistamiseks on ka poliitiline tellimus. USA president Barack Obama ütles, et tema administratsioon soovib 2015. aastaks näha teedel miljonit elektriautot.

Model S Model S

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing