G20 protestid Londonis ja Berliinis

28. märts 2009, 18:29

Tuleval nädalal maailma majanduskriisi
arutava suurriikide (G20) tippkohtumise eel protestisid laupäeval Londonis
ja mitmes Saksamaa ja Prantsusmaa linnas tuhanded meeleavaldajad.

Londonis marssisid enam kui 12 000 meeleavaldajat loosungi all „esikohal olgu inimesed“, skandeerides „maksustage rikkad, las nad maksavad“, vahendas agentuur Reuters. Saksamaal Berliinis kandsid meeleavaldajad punaseid lippe ja musta kirstu, mis pidi sümboliseerima kapitalismi surma. Pariisis protestiti loosungi all „me ei maksa nende kriisi eest“.

Neljapäeval tulevad Londonisse kokku maailma 20 suurriigi valitsusjuhid, et arutada finantsturgude reguleerimist, täiendavaid meetmeid maailmamajanduse ergutamiseks ning kaubanduse elustamiseks.

Briti ametiühingute katusorganisatsiooni juht Brendan Barber ütles Reutersile, et üle maailma on inimesed vihased töökohtade kadumise, vaesuse kasvu ja ebavõrdsuse pärast. „See viha on õigustatud, sest praegune kriis ei olnud sugugi vältimatu,“ ütles ta. „Selle põhjustasid kõik need poliitikategijad, kes viimased kümnendid uskusid turu ainuvõimu,“ jätkas ta.

Suurbritannias on praegu tööta 2 miljonit inimest, elamute hinnad on aastaga kukkunud 11% ning tööstustoodang on suurimas languses 1981. aastast.

Loosungite seas oli ka selliseid nagu „pankurid võlla“ ja „vallutage pangad“, kuid protestide korraldajate sõnul olid eesmärgiks rahumeelsed meeleavaldused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2009, 18:29
Otsi:

Ava täpsem otsing