Müüdid jätkusuutlikust arengust IV: see on liiga kulukas

30. märts 2009, 16:45

Jätkusuutlik areng on kallis ainult väga
lühiajalises perspektiivis. Kui jätkusuutmatu ja raiskav süsteem on juba paigas,
siis selle asendamiseks on loomulikult vaja teha investeeringuid ning see maksab
raha.

Pikas perspektiivis tasub aga säästlikumale süsteemile üleminek ära ka majanduslikult. Säästupirnid hõõglampide ja väikeauto linnamaasturi asemel ei ole vaid investeering keskkonda. See on ka võimalus säästa raha.

Suurte investeeringute tegemisel on ettevõtted ja valitsusasutused üksikisikutest sageli mõnevõrra soodsamas olukorras. "USA keemiatööstusettevõte DuPont on viimase seitsme aasta jooksul teinud investeeringuid, mis on ettevõtte süsinikdioksiidi emissiooni vähendanud 72 protsenti võrreldes 1990. aasta tasemega ning see on ettevõttele säästnud siiani kaks miljardit dollarit," ütles Anthony Cortese keskkonnaorganisatsioonist Second Nature.

Ka USA kaitseministeerium on otsustanud, et tuleb käia oma sõnade järgi ning asuda vähendama sõltuvust peamiselt ebasõbralikest riikidest pärit naftast.

Samas saavad üksikisikudki oma elamises kriitilise pilguga ringi vaadata, et leida viise jõukohaste investeeringute tegemiseks, mis oleks kasulikud nii keskkonnale kui ka inimese enda rahakotile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2009, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing