Merko peab Lumani tehingu infot napiks

Hannes Sarv 31. märts 2009, 00:00

"Selle alusel jääb ebaselgeks, mis lisakohustused tehinguga kaasnevad. Kas lisaks ostuhinnale ostab Nordecon International Arealiselt välja ka OÜ-le Unigate antud omanikulaenu ja kaasneva intressinõude?" küsis Roben.

Nordecon (endise nimega Eesti Ehitus) teatas reede õhtul vahetult börsi sulgemise eel, et ostis 20 miljoni krooniga oma suuromaniku Toomas Lumani kontrollitavalt firmalt Arealis 50% Lasnamäe kinnisvaraarendusprojektist. Teise poole omanik on seal Merko Ehitus.

Börsiteate kohaselt lisandub ostusummale projekti edukusest tulenev muutuvosa. "Millest sõltub ning kuidas kujuneb börsiteates mainitud ostusumma muutuvosa?" tõi Roben veel välja ühe Merko Ehitusele arusaamatuks jäänud nüansi.

Asjaolusid teadmata ei soovinud Roben vastata küsimusele, kas Merko Ehitus oleks valmis praeguses olukorras oma osalusest selles projektis loobuma. "Arvestades praegust turuolukorda ning kinnistuga kaasnevaid probleeme, oleks praegu pigem müümas kui ostmas," ütles ta siiski.

Lähitulevikus Merko Ehitus Paekalda projekti elluviimist ette ei näe, märkis Roben. Ka Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink tunnistas, et Paekalda projekt jääb ootama turuolukorra muutumist.

Äripäeva kommenteerimispalvele vastas Vink, et Nordecon kaalub täpsustava börsiteate väljastamist ja seetõttu kõigile tehingu kohta tekkinud küsimustele vastuseid anda ei saada.

Siiski avalikustas ta, et reedeses börsiteates viidatud hindamisakti koostaja on OÜ Kinnisvaraekspert Tallinn spetsialistid. 16. veebruarist pärinevas hindamisaktis on Paekalda kinnistu 50% turuväärtuseks märgitud 47,5 miljonit krooni.

Tehingu ühe võimaliku põhjusena on välja pakutud, et sellega vabanes Luman perspektiivitust projektist. Paekalda elurajooni rajamine jäi toppama juba mitu aastat tagasi.

Väite, et tegu on perspektiivitust maatükist vabanemisega, lükkas Luman eile Postimees.ee vahendusel ümber. Tema sõnul oli börsiettevõtte juhtkonna soov arendusprojekt osta. "Nende meelest toimus müük väga mõistlikel tingimustel ja minu meelest ka," sõnas ta.

Luman lisas, et kuna talle kuulub Nordeconis enamusosalus, ei oleks kahjumlikku projekti enda kaelast oma firmale mõtet veeretada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing