Aprillinali arvutis võib valus olla

31. märts 2009, 08:54

1. aprillil saabuvas naljakas meilis võib
sees olla vähem naljakas viirus, kuna just sel päeval on traditsiooniliselt
välja ilmunud uusi ohte võrgust ja uuesti aktiveerunud vanu.

Tänavu on kõneks ajaloo kõige hullemaks nimetatud Conficker-ussi aktiveerumine just 1. aprillil, kirjutas Kauppalehti. Soome sideameti andmeturbespetsialisti Antti Kiuru sõnul Confickeri tulevast toimimist veel täpselt ei teata, kuid selliste ussviiruste puhul võib tegu olla rämpsposti saatmise, kasutajatunnuste ja salasõnade püüdmise või osalemisega katses mõnd võrguteenust umbe ajada.

Kõne all on Confickeri kolmas tulek, varematel kordadel on uss laialt levinud. Ussi botneti kuulub juba miljoneid arvuteid, märkis Stonesofti spetsialist Olli-Pekka Niemi.

Kaks aastat tagasi levis naljapäeval ussviirus ANI, kasutades ära Windowsi süsteemis leidunud haavatavust. Eelmisel aastal levis 1. aprilli meilidega viirus Storm. Põhjus levitamiseks just siis on see, et inimesed avavad tähtpäeval lihtsamalt tundmatult saatjalt pärit tervitusmeile või kahtlasi linke, lootes rammusat nalja saada.

Märk Confickeri uusima versiooni asumisest sinu arvutis on näiteks see, et viirusetõrje ei kipu peal püsima või annab oma toimimise kohta veateateid. Ohu vältimiseks on vaja kasutada elementaarset talupojamõistust.

"Pole vaja surfata kahtlastel lehekülgedel, avada tundmatult saatjalt tulnud kahtlasi meile ega nende lisandeid ja muidu ka on tarvis lihtsalt mõistlikult käituda. Kui on paigaldatud toimiv viirusetõrje ning uuendused, ei tohiks otsest ohtu olla," rääkis Olli-Pekka Niemi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2009, 09:17
Otsi:

Ava täpsem otsing