BIGBANK: me pole maksuametile võlgu

Anne Oja 01. aprill 2009, 00:00

Maksu- ja tolliameti andmetel BIGBANK praegu küll makse võlgu pole, kuid tasumata on ligi 9000kroonine intress. Võlga pole vaidlustatud ega ajatatud.

BIGBANKi finantsjuht Piret Raudsepp ütles, et nad ei saa aru, mis maksu- ja tolliameti uues arvestussüsteemis toimub. Eile sai BIGBANK maksuametist teate maksuvõla kohta, ehkki seda tegelikult pole. Uus süsteem näitas võlana arvestatud makse, mille tasumise tähtaeg pole veel saabunud, selgitas Raudsepp.

"Küsimus on maksuameti segaduses, arvestussüsteem ei näita mitte maksuvõlga, vaid arvestatud makse," kommenteeris Raudsepp. "Meil on kavas teha sinna järelepärimine."

Kui BIGBANK pärast eilehommikust Äripäeva kommentaaripalvet maksu- ja tolliameti süsteemis oma andmeid kontrollis, see maksuvõlga enam ei näidanud, rääkis Raudsepp.

BIGBANK saatis Äripäevale ka oma e-maksuameti väljavõtte, millest on näha, et pangal pole riigi ees mingit võlga, vaid hoopis väike ettemaks. "Paraku on maksuametil lihtsalt nende summade jaoks erinevad kontod. Intressivõlg (8939 krooni - toim) tekib aga väga lihtsalt, kui näiteks deklaratsioonides mingeid andmeid muuta või täpsustada. Lisaks on BIGBANKi-suuruse panga puhul 9000kroonine makse täiesti tühine summa," edastas ettevõte suhtekorraldaja vahendusel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing