Uus raamat

Urmas Oja 01. aprill 2009, 00:00

 • Autor: Karin Hallas-Murula
 • Kujundaja: Tiit Jürna
Raamat mõjukast arhitektist

Raamatu ilmumise ajaks 80aastaseks saanud arhitekt Voldemar Herkel on projekteerinud arvukalt hooneid, mis meid kõiki päevast päeva ümbritsevad.

Pika elu jooksul on tal õnnestunud teha kaasa Eesti arhitektuuri erinevad muutumised ja olla otsustavate protsesside juures kõrgel kohal. Pea veerand sajandit töötas ta Nõukogude Eestis sisuliselt riigiarhitekti ametis.

Põnevaks ja vastuoluliseks muudab tema elusaatuse aga kindlasti see 23 aastat - 1965-1988 - , kui ta pidas Ehituskomitee aseesimehe ametit. Kõige kriitilisemal hinnangul oli tegu omalaadse arhitektuurse KGBga.

 • Peatoimetaja: Mark Irving
 • Eessõna: Peter St. John
1001 ehitist eriti uuemast ajast

Mitte just kõige vaimukama pealkirjaga raamat oleks võinud stiili mõttes ka siis juba 1001-leheküljelise teha, mitte jääda pidama 960 juures. Kõik 1001 maja, mida raamat ühe enesest lugupidava kodaniku teabesalves oluliseks peab, on päris muinasjutulised. Hämaratest aegadest pärit templitest ja püramiididest minnakse resümeerivalt üle, et harida huvilist enam eelmise ja nüüdse sajandi teoste vallas.

Teatmikus kirjeldatakse olulisemaid ühiskondlikke hooneid, elamuid, losse, muuseume. 1001 ehitist koondavat tellist lehitsedes tuleb ka tõsisematel arhitektuurifanaatikutel tõdeda, et väga palju maju on veel nägemata.

 • Autor: Andres Tarto
Pilte Eestist parajalt kõrguselt

Aerofoto on Eestis päris haruldane žanr. Esiteks on see kallis hobi ning teiseks pole sellele väga palju tellijaid.

Nii tõstuki kui ka lennumasinate pealt pildistamisega tegelev Andres Tarto evis lõpuks päris mahukat patakat pilvepiirilt klõpsitud pilte. Tuhat jalga on kena ümmargune nimi, ent teisalt säilib umbes 300 meetri pealt päris kenasti veel mingisugune inimlik kontakt maa peal toimuvaga.

Fotod on 160küljelises köites jaotatud seitsmesse peatükki: kujundid, maastik, töö ja põld, väikesaared ja laiud, vaba aeg, elamised ning lõpuks linnad neljast ilmakaarest. Raamat on eesti ja inglise keeles, seega kena kink võõramaalasele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 10:55
  Otsi:

  Ava täpsem otsing