Villu Reiljani ja Ester Tuiksoo kriminaalasi jõudis kohtusse

Kadrin Karner 01. aprill 2009, 00:00

Süüdistuse järgi seisid Villu Reiljan ja Kalev Kangur selle eest, et Toomas Annuse ja Merko Ehituse ning Tullio Libliku, Einar Vettuse ja Tarmo Pedjasaarega seotud kinnistute vahetused toimuksid takistusteta ning majanduslikud riskid oleksid võimalikult väikesed. Kangur, Reiljan ja Tuiksoo nõustusid oma ametialaste ebaseaduslike tegude eest vastu võtma vara ja muid soodustusi, teatas prokuratuur.

Kalev Kangur sai Annusele, Pedjasaarele, Vettusele ja Liblikule kuuluvate ettevõtete kaudu varjatult osaleda looduskaitseliste piirangutega kinnisasjade omandamises, vahetamises ja edasimüümises. Tema soovitusi arvesse võttes teenisid ettevõtted talle rahalist kasu kokku ligikaudu 20 miljonit kooni. Ühtlasi tasus Toomas Annus Kalev Kanguri kasutuses oleva korteri sisekujunduse ja sisustuse eest.

Villu Reiljan küsis süüdistuse järgi Toomas Annuselt Lea Kiiviti jaoks korterit. Annus andis Kiivitile tasuta kasutada Tallinnas Rävala pst 19 asuva korteri. Samuti lubas Annus Reiljanile, et ta võib tulevikus omandada osaluse Annusega seotud äriühingus, Annuse varaliste vahendite arvel.

Süüdistuse järgi võttis Ester Tuiksoo põllumajandusministrina vastu vara Annuselt selle eest, et tegi ministeeriumi rendipindadeks uue hoone leidmise konkursil põhjendamatuid eelistusi Merko Ehitusele ja E.L.L. Kinnisvarale. Vastutasuna andis Annus Tuiksoole määramata ajaks kasutamiseks korteri Tallinnas Rävala pst 19.

Süüdistuse saanud Tullio Liblik ootab kriminaalasja kohtusse jõudmist ja on veendunud, et tema ja teiste süüdistatavate käitumine on olnud kooskõlas Eesti seadustega.

Lühiintervjuu Saaremaa kinnisvaraärimehe Tullio Liblikuga.

Kas kardate süüdimõistmist?

Pean tunnistama, et ma oma silmaga süüdistust veel näinud ei ole, küll aga olen enam kui kindel selles, et kohtus pääseb tõde võidule. Minu soov on, et kohtupidamine oleks võimalikult kompetentne ja võimalikult kiire, milles ma ka ei kahtle.

Kas usute, et Teid mõistetakse õigeks?

Ma usun kohtu pädevusse.

Kas tagantjärele vaadates teeksite midagi teistmoodi?

Me teeksime täpselt samamoodi, nagu me oleme teinud, sellepärast, et me oma tegevuses lähtusime Eesti Vabariigi seadustest.

Seega mingit võimalust, et Te end kohtus süüdi tunnistate, ei ole?

Sellist võimalust ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing