BMW omanikud: miks tuleb varuosi oodata kuid?

Kadri Bank 01. aprill 2009, 09:34

Äripäevaga ühendust võtnud BMW
omanikud kurtsid, et United Motorsilt tellitud varuosi tuleb oodata nädalaid,
isegi kuid.

Ettevõtte Tallinna esinduse juht Toomas Pärna sõnul on viivitus tingitud sellest, et BMW lubab varustada kuni 15aastaseid autosid kõikide varuosadega. "Neid osi on aga miljonites ja üheski laos ei ole kõiki neid olemas. Mida pole olemas, need toodetakse, aga ainult ühe tellimuse pärast seda ei hakata tegema," selgitas Pärna. "Reeglina võtab see backorder kuu, harvadel juhtudel poolteist-kaks," lisas ta.

Pärna sõnul venis varuosade kohalejõudmine jõulupühade ajal, kui tehases tellimusi vastuvõttev osakond puhkas ja United Motors logistilisi ümberkorraldusi tegi. "Aga nüüd peaks kõik toimima," märkis ta.

Uutest autodest rääkides kinnitas Pärna, et automüüja rusikareegli järgi peaks koha peal olemas olema kahe kuu müügivaru. "Eks müügi kukkumise võrra lihtsalt tellitakse uusi vähem autosid peale. Meil on ladu tänaseks enam-vähem piirides, kus ta olema peaks. Ma usun, et suveks on see probleem lahendatud," sõnas ta.

Nagu teisedki autokaupmehed on öelnud, soovitas ka Pärna võtta autoostmine ette just nüüd, sest nii madalaid hindu enam lähitulevikus ei tule. "See on hädatapp, mida praegu tehakse," kommenteeris ta sooduspakkumisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2009, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing