Remedia omanikud vahi all

Anne Oja 03. aprill 2009, 00:00

Läbi otsiti ka Offex Groupi ruumid ja korjati kauplustest maksumärkide ehtsuse kontrollimiseks kokku Offex Groupi ja Remedia kanget alkoholi.

Remedia endine omanik Indrek Kirss võttis uudise temalt alkoholiäri ostnud ärimeestele esitatud kahtlustuse vastu ehmatuse ja kurbusega. Kakskümmend aastat viinaäris olnud ning veel rubla ajal Kuusalu kolhoosis toodetud munalikööriga kuulsaks saanud ärimees hoidis enda loodud ettevõttel uudishimust silma peal hiljemgi.

Praegu Rootsi erakapitalil põhineva ASi Eesti Eine tegevjuht Kirss jälgis enda sõnul murega, kuidas üsna pea pärast tema ja endise juhtkonna lahkumist Remedial maksehäireregistrisse aktsiisi- ja käibemaksuvõlad tekkisid. "Mind pani imestama, kuidas sellised targad ja intelligentsed vene rahvusest noored mehed, kellel peaks see äri ju heas mõttes hingelähedane ja kultuuri osa olema, ei saa viina tootmise ja müügiga nüüd hakkama ning nad kaotavad turuosa," rääkis Kirss.

Ta meenutas, et eks kostusid maksumärkide kasutusse võtmise algusajal muidugi temagi kõrvu kuulujutud, et neid hakatakse maksude vältimiseks järgi tegema. "Mina olin siis küll kindel, et neid pole võimalik kopeerida," nentis mees.

Remedia advokaat Raivo Laus ütles, et Remedia pole oma toodangu märgistamisel võltsitud maksumärke kasutanud. "Remedia ükski juhatuse liige (Margo Rumask ja Aleksander Skoblov - toim) pole vahistatud, välja kutsutud ega isegi uurimise all," kummutas Laus liikvele läinud kuulujutte.

"Võin kinnitada, et Remedia on kasutanud vaid maksu- ja tolliametist saadud maksumärke," lisas advokaat. "Mis puudutab toodangu kokkukorjamist kauplustest, siis täna (eile - toim) tellisid kauplused tunduvalt suurema hulga toodangut kui tavaliselt," rääkis Laus.

Laus lisas, et on Offex Groupi suhtes toimuvast kriminaalmenetlusest teadlik.

"Kuidas see kange alkoholi kokkukogumine toimus, ma tõesti ei tea, sest ametlikult pole kuskilt hulgiladudest võetud," rääkis Laus. "Kui nüüd piiratakse Remedia õigusi ja tekib majanduslik kahju, esitab Remedia loomulikult kahjunõude."

Alkoholitootjate Liidu juhatuse esimehe Janek Kalvi sõnul ei ole alkoholitootjate liit praegu Remedia ja Offex Groupi suhtes kerkinud kahtlustest rohkem informeeritud kui avalikkus. "Mina kuulsin seda uudist Riias olles Eesti ajakirjanduse kaudu ning ei oska kuidagi kommenteerida. Arvestades praegust kange alkoholi müügi langemist 10-15% tuleb muidugi iga salaviinakahtlust põhjalikult kontrollida," lisas ta.

"Kui täna (eile-toim)meieni jõudnud kahtlustus peaks tõeks osutuma, on see väga nördimapanev kõigi Eesti alkoholitootjate jaoks," märkis Kalvi.

Eesti Alkoholitootjate Liidu juhatuse liige ja Altia Eesti ASi tegevdirektor Ivar Aus nimetab juhtunut uskumatuks uudiseks.

"Ei oleks uskunud, et keegi tuntumatest-suurematest ettevõtetest hakkab maksumärke võltsima. Eeldasime, et sellega tegeletakse nii-öelda nurga taga," ütles ta. See näitab, et maksumärkide probleem on varemarvatust suurem, lisas Aus.

Kui süüdistus maksumärkide võltsimises leiab tõendamist, arvatakse sellega seotud firma Ausi ütlusel alkoholitootjate liidust välja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing