Riigiasutuste ühishanked säästaksid miljoneid kroone

04. aprill 2009, 08:57

Soome kogemus näitab, et riigiasutuste
ühishanked säästaksid miljoneid kroone. Eestis pole ühelegi ministeeriumile
riigiasutuste ühishangete koordineerimiseks volitusi antud.

Soomes korraldatakse aastas ühiseid riigihankeid nelja ja poole miljardi euro eest aastas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seni on korraldatud ministeeriumide ühine hange vaid reisiteenuse ostmiseks. Ettevalmistamise faasis on ka ühine sideteenuse hange.

Aga paberit, bensiini, arvuteid, autosid ja palju muud ostab iga ministeerium eraldi. Soome kogemus näitab, et ühishanked aitaksid kokku hoida miljoneid kroone aastas.

"Autode ühishankeid on tehtud aastaid Soomes ja Rootsis ja nende kogemus näitab, et on võimalus saada hästi suuri allahindlusi, mis võivad olla kolmesaja tuhandelise auto juures alla kahesaja tuhande," rääkis riigihangete keskuse juhatuse liige Tom Annikve.

Riigihangete keskus korraldas hiljuti koopiapaberi ühishanke. Kõik ministeeriumid sellega kaasa ei läinud. Rahandusministeeriumist näiteks väideti, et nemad saavad koopiapaberit osta parema hinnaga kui pakub riigihangete keskus.

Nüüd on keskus ette valmistamas kahte uut ühishanget - kütuse ja kontoritarvete ostmiseks.

"Kontoritarvete osas ma olen kuulnud, et asutused on saanud ka 40 protenti hinnavõitu, nii et seal on võit paremini näha kui kütuste puhul," märkis Annikve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2009, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing