Tamsalu vallas töötuse järsk kasv

04. aprill 2009, 10:25

Järsk majanduslangus on valusalt tunda
andnud Tamsalu vallas, kus töötuse plahvatuslik kasv ja toimetulekutoetuse
taotlejate hulga järsk suurenemine tekitab sotsiaalseid pingeid.

Tamsalu valla üks suurimaid tööandjaid, ASi E-Betoonelement Tamsalu tehas on töötajaid massiliselt koondanud ja tootmine on viidud Tamsalust üle Harku tehasesse. Möödunud sügisel lõpetas Tamsalus te shy;gevuse õmblusfirma Monte shy;merk, kirjutas Virumaa Teataja.

Märtsi algul ütles Tamsalu vallavalem Toomas Uudeberg Äripäevale, et ettevõte on teavitanud vallavalitsust õõnespaneelide ja eelpingetoodete tootmise üleviimisest Tamsalu tehasest Harku tehasesse ja on andnud lubaduse panna Harkusse tööle minevate töötajate jaoks käima bussiliiklus.

Toona pidas vallavanem tehase ajutise sulgemise otsust hetkeliseks tagasilöögiks. Samas uskus ta, et E-Betoonelement teeb parima, sest on püüdnud varemgi töötajatele maksimaalselt head lahendust leida.

Tööturuameti Väike-Maarja klienditeenindaja Viia Kiik ütles Virumaa Teatajale, et aprillikuu alguse seisuga oli Tamsalu vallas 261 registreeritud töötut, möödunud aasta algul oli see arv 102.

Tamsalu abivallavanem Riho Tell nentis lehele, et tööpuudus on Tamsalus murettekitav. "Vabu töökohti Tamsalu vallas praegu pole ja neid napib kogu Eestis," sõnas Tell.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. April 2009, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing